PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=510953}

Czerwony świt

Red Dawn
5,4 11 190
ocen
5,4 10 1 11190
4,3 3
oceny krytyków
Czerwony świt
powrót do forum filmu Czerwony świt

powinna być wyświetlane ostrzeżenie : ,,oglądasz na własne ryzyko bo to straszne g***o''

ocenił(a) film na 1
parhelia_filmweb

nominacja do Zlotej Maliny w pelni zasluzona

ocenił(a) film na 1
wojciech84

To powinno dostać od razu złotą malinę... Albo zgniłą...

ocenił(a) film na 2
Bormann81

Miałam dać filmowi 1, ale po namyśle dałam 2 Chrisa, żeby chłopakowi przykro nie było.

Tragiczny ten film.

ocenił(a) film na 1
dudusia2208

Heh... myślisz, że Chris się nie obrazi jak będzie przeglądał obcojęzyczne (dla niego) portale filmowe, zobaczy Twoją notę a nie przeczyta komentarza ?:):)

ocenił(a) film na 2
Bormann81

Tak trudno połapać się, że to żart/ironia? Aż mnie przytkało, że wziąłeś to dosłownie...

Chris jest aktorem, którego bardzo lubię i podnoszenie filmowi oceny, tylko dlatego, że mi się go przyjemnie oglądało na ekranie nie jest obiektywne i dobrze, bo nie muszę taka być. Zresztą między oceną 1 a 2, to żadna różnica, bo tak dennego scenariusza żaden aktor by nie uciągnął.

ocenił(a) film na 1
dudusia2208

Trudno połapać że to żart/ironia - dużo tu gimdebili :) Za dużo.

Bormann81

Właśnie próbowałem to obejrzeć....MASAKRA !!

ocenił(a) film na 1
Popow85x2

Już na wjazd jest śmiesznie - WROGIE WOJSKA ATAKUJĄ... DZIELNICE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH :)

Bormann81

Nic nie trzyma się kupy :). Działania głównych bohaterów również .

ocenił(a) film na 1
Bormann81

W starym RD z 1984 roku sowieccy spadochroniarze lądowali całkiem sensownie, bo na otwartej przestrzeni szkolnego boiska i pustego pola obok. W nowym badziewiu Koreańczycy skaczą... wprost na przedmieścia i między domki...
Absurd kompletny. I do tego cała "intryga" z jakimś super-duper-cudownym "przenośnym zakłócaczem elektromagnetycznym" czyli jakiejś "cudownej broni", dzięki której Koreańczycy do spółki z Rosjanami podbijają USA...
Najśmieszniejsze jest to, że jakby zostawili nakręcony film w wersji pierwotnej (czyli z Chińczykami z ChRL jako tymi "złymi") to by miało więcej sensu.
Badziew tak zły, że aż najgorszy...

ocenił(a) film na 1
Darth_Stalin

Noooo... Ale ja wiem czemu skoczyli na domki - bo tak spece filmowi to obliczyli, że jak oni spadną na te domki, to wywoła to strach, że nawet we własnym domku nie można czuć się bezpiecznym... Bo jakby wylądowali obok jakiejś fabryki czy elektrowni, to co prawda byłoby to bardziej poprawne strategicznie, ale dla amerykańskiego przygłupa który wyda kasę na bilet to będzie takie odległe i nie budzące takiej grozy :)... A że Korea Płn a nie Chiny ? Teraz rzadko kiedy chińczycy będą tymi złymi w filmach. Chińska widownia kinowa jest coraz bardziej liczna, można na niej zarobić, więc nikt ich nie będzie "obrażał" czyniąc z nich tych złych...

ocenił(a) film na 1
Bormann81

To się zgadza - najpierw nakręcili film z Chińczykami, ale potem, żeby móc go wprowadzić do dystrybucji w ChRL, przerobili ich na Koreańczyków i Rosjan :D
Ciekaw tylko jestem, czy w końcu do Chin trafił, bo to kicha tak straszliwa, że mogli nie chcieć go kupić...

Nb. zauważ, że to już kolejna produkcja, w której "złymi" są Koreańczycy z Północy - była już gra komputerowa (bodaj Homefront), w zeszłym roku "Olimp w ogniu" o zajęciu Białego Domu...

Bormann81

Najlepsze jest to, jak spadochroniarze desperacko ganiają czterech kolesi uciekających pickupem. No bo jak ich nie złapią, to STRATEGICZNE PRZEDMIEŚCIA upadną, nie? :D

Albo jak 5 minut po lądowaniu mają już pojazdy, ładnie przemalowane i stojące na miejscu.

Albo jak rozmawiają między sobą kompletnie bez sensu, jak w tanim filmie kung-fu:

"Wiemy, gdzie się ukryli"

"To dobrze"

"Mam plan"

"DOŚĆ GADANIA!!!!"

Wojskowy profesjonalizm w każdym calu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones