PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=510953}

Czerwony świt

Red Dawn
5,4 11 200
ocen
5,4 10 1 11200
4,3 3
oceny krytyków
Czerwony świt
powrót do forum filmu Czerwony świt

Od jakiegoś czasu wychodzę z takiego założenie, że jak się człowiek sam nie przekona to żyje
opiniami innych i omija niektóre filmy z daleka. Nie zawsze to działa. Red dawn może wybitnym
filmem nie jest, ale widziałem wiele poniżej tego poziomu. Całkiem solidna rozrywka, a
zarzucanie mu braku sensu... Uważacie że bardziej prawdopodobna jest plaga zombie,
zniszczenie USA przez kosmitów czy wampiry wegetarianie?
Myślę, że najsłabszym punktem Red Dawn jest Josh Peck grający młodszego brata. Jest
koszmarny i nie zdziwiłbym się gdyby był powodem tak niskiej oceny nie najgorszego wcale filmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
buttle

Któryś z uznanych krytyków filmowych, nie wiem, czy nie Kałużyński lub Raczek, powiedział kiedyś, że w najgorszej szmirze można znaleźć minutę, która wniesie coś dobrego w twoje życie...
A jeśli już chodzi o gówno - mucha by się z Tobą nie zgodziła.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
buttle

Niektórym potrzeba sto razy, innym wystarczy raz....

ocenił(a) film na 8
buttle

Skup się na przesłaniu jakie niesie film a nie na efektach specjalnych to może coś zobaczysz ;)

ocenił(a) film na 3
seth114

Przesłanie? Możesz rozwinąć?

Vahino

Raczek uznanym krytykiem... jakaś pomyłka. Pamiętam jak około 10 lat temu był zatrudniony przez Polsat i przy każdym nawet najgorszym megahicie wypowiadał się 'jeden z moich ulubionych...' 'jeden z najlepszych'... Szkoda gadać jak człowiek potrafi się sprzedać.

ocenił(a) film na 8
Vahino

przeciez ten buttle gosc to zwykly troll. 95% filmow jakie ocenil zrobil to na 1 (m.in. hobbit, dredd, pacific rim, niezniszczalni, etc.). pozostale oceny to 2x8 i 9. o filmach raczej z nim pogadac sie nie da.

ocenił(a) film na 1
Pawel_Gosia

gdybyśmy mieli taką paryzantkę i konspirę wczasie wojny, nikt nie dożyłby jej końca. Ten film to jakieś nieporozumienie i nie chodzi mi wcale ofbułę. Wystarczy popatrzeć na atak na bazę partyzantów, tak wygląda obława na partyzantów kryjących się w sztolniach? Ostrzelać ich, by zawalić wejście, utrudnić swoim penetrację kopalni, a tamtym dać możliwość ucieczki. A co robią partyanci jak jak uciekają? Rozpalają sobie spokojnie ognisko, przecież sobie już uciekli, nie? Działania odwetowe też są ciekawe. Pokazana jest scena, gdy mają rozstrzelać kobietę, którapmogła zbiegom. Wróg wyciąga ją ze sklepu, inny trzyma w ręku kurtkę więźnia, ewidentnie właśnie kobietę dopadli. Jakaż nagle wielka niespodzianka, bo nasi partyzanci byli pierwsi i zasadzili się na oprawców, ciekawe jak długo siedzieli na dachach i czekali aż ją dopadną.? TAKICH bzdur jest więcej, myślę, że wystarczy to, co napisałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones