PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136034}

Czerwony Lew

Akage
6,9 59
ocen
6,9 10 1 59

Czerwony Lew
powrót do forum filmu Czerwony Lew

rudowlosy :)

ocenił(a) film na 7

bardzo przyjemny film, z niezwykle ciekawa komediowa (!) rola toshiro mifune. szkoda, ze ten raczej rzadko wykorzystywany talent tego aktora traci w pewnym momencie racje bytu, gdyz obraz zamienia sie w rasowy dramat samurajski. nawet banalna zdrada przelozonych gonzo tak nie rozczarowuje, gdyby rezyser konsekwentnie trzymal sie radosnego tonu opowiesci daloby sie ja przelknac, a tak... fabula w pewnym momencie traci cala swoja swiezosc i pozostaje tylko oczekiwac na tragiczne zakonczenie. klimatyczne zdjecia i kreacja mifune sprawia, ze warto ten film obejrzec, ale do najwiekszych osiagniec okamoto wiele mu brakuje...

ocenił(a) film na 9
Nakf

Przed chwilą dosłownie obejrzałem "Czerwonego Lwa". Odniosłem wrażenie, że reżyser celowo skontrastował pierwszą, wesołą i lekką część filmu, z drugą- poważną, smutną, ale też miejscami przewidywalną i schematyczną. Myślę, że chciał zabawić się konwencją, pozwodzić widza, ale też w przyjemnej i bezpretensjonalnej formie przekazać prostą prawdę, że teoria i praktyka często nie idą w parze, wspaniałe deklaracje okazują się pustymi obietnicami, a wielkie nadzieje tylko przelotnymi złudzeniami. W końcu jak mówi grany przez Etsushiego Takahashiego Hanzo: "Jedyne co się zmieni to kwiat oficjalnego herbu". Powiedzenie to sprawdza się nie tylko w filmie, ale jest też niestety adekwatne do wielu historycznych wydarzeń, nie tylko z historii Japonii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones