PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232992}

Cztery Gwiazdki

Four Christmases
5,9 39 082
oceny
5,9 10 1 39082
4,5 6
ocen krytyków
Cztery Gwiazdki
powrót do forum filmu Cztery Gwiazdki

Katecheza z dowcipami

ocenił(a) film na 6

Nie lubię filmów łopatologicznie nauczających o tym, co dobre. A takim właśnie filmem są "Cztery Gwiazdki". To bardzo konserwatywna katecheza na temat wielkiej wartości jaką jest rodzina, sakrament małżeństwa i radość macierzyństwa. Owszem, katecheta stara się być bardzo na czasie, więc jest rozluźniony, trochę sobie pożartuje, umie odnieść się realiów życia osób niezamężnych i unika słowa "grzech", jednak przesłanie jest proste – tylko małżeństwo i seks po ślubie (zakończony dzieckiem) da ci prawdziwe szczęście. Niestety ja tej nauki nie kupuję. Nie potrafię przełknąć tej pozornej szczęśliwości Brada i Kate, którzy są ze sobą trzy lata i nic o sobie nie wiedzą. Jakby tylko małżonkowie mieli monopol na wzajemne poznanie. Nie kupuję tej taniej psychologii jakoby niechęć do małżeństwa była swoistym wyrazem tchórzostwa bądź niedojrzałości. Ponieważ było w filmie kilka naprawdę zabawnych scen, udało mi się wytrwać do końca. Niestety takie kazania mnie nie przekonują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones