PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=244055}

Cztery ostatnie pieśni

Four Last Songs
6,3 297
ocen
6,3 10 1 297
Cztery ostatnie pieśni
powrót do forum filmu Cztery ostatnie pieśni

bardzo ciepły film w oprawie śródziemnomorskiego klimatu. Dziwi mnie tak niska ocena. Owszem, nie jest to film z najwyższej półki, ale z drugiej strony, na pewno nie jest to podrzędna, sztampowa komedyjka, przesłodzona przewidywalnością.
Film bogaty jest w ilość barwnych postaci i sytuacji i tą swoją barwnością przypomina kolorową wyspę na Morzu Śródziemnym.
Jeżeli chcecie wybrać się na godzinne wakacje, propounję obejrzeć "Cztery ostatnie piosenki".

ocenił(a) film na 1
Przyjmie_role_mima_w_tea

na pewno JEST to podrzędna, sztampowa komedyjka, przesłodzona przewidywalnością.

tytuł brzmi cztery piosenki, nie cztery ostatnie pieśni. niech ktoś to poprawi, nawet taki film zasługuje na prawidlowy tytuł;p

ocenił(a) film na 7
michriutka

Four Last Songs - chodzi o cztery ostatnie utwory Richarda Straussa, o czym jest mowa w filmie. Więc tłumaczenie -Cztery ostatnie pieśni- jest jak najbardziej trafne. To raczej tłumaczenie z iplexu (Cztery piosenki) jest mocno chybione i sugerujące lekki filmik, co może być złudne bo film wcale do lekkich i łatwych nie należy mimo plażowej scenerii.
Dla mnie jest to dość ciekawa opowieść o przebaczeniu i zapomnieniu przeszłości. Żeby go jednak docenić trzeba obejrzeć w spokoju do końca. Myślę że ostatnie kilkanaście minut wynagradza trochę może zbyt monotonną narrację.
Ale do tego trochę nostalgicznego filmu trzeba mieć odpowiedni nastrój, więc jeśli się komuś nie podoba to też jestem to w stanie zrozumieć.

użytkownik usunięty
Przyjmie_role_mima_w_tea

Ja jestem na nie. Przeważnie filmy tego typu przypadają mi do gustu, jednak ten... Nie zauroczył mnie, nie zaciekawił, nie wciągnął, nic. Ale co kto lubi ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones