PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783187}

Czym chata bogata!

À bras ouverts
6,0 17 777
ocen
6,0 10 1 17777
4,4 5
ocen krytyków
Czym chata bogata
powrót do forum filmu Czym chata bogata!

Fajny film szczególnie dla kogoś wychowanego np na filmach Barei gdzie trzeba "czytać" trochę między wierszami.
Jest więc w tym filmie wszystko i terror poprawności politycznej, teatr jaki politycy robią aby ukazać siebie jako dobrych wujaszków, zakłamanie mediów, konflikt dwóch kultur i cywilizacji oraz destrukcja ułożonego świata głównego bohatera, który sprowadza pod swój dach rodzinę roma Babika. Są też delikatne aluzje do sexualnego stręczycielstwa "gości", braku hamulców w wykorzystywania gościnności gospodarzy oraz tego,że tak na prawdę nie mają nic do zaoferowania otoczenia oprócz swojego stylu życia nie pasującego do niego. Ponadto wkrótce sami praktycznie przejmują wille głównego bohatera w posiadanie. Mówi wam to coś ;)?
Oczywiście wiadomo do czego to aluzja.
Końcówka filmu zrobiona trochę na siłę - tutaj poprawność polityczna musiała wziąć górę :) musiał być happy end.Ale mimo to scenarzyści "wysyłają" Babika z rodziną w jego rodzinne strony...
Polecam - bardzo fajny film

Starlight1970

jak muzułmanie są pokazani w złym świetle = wreszcie ktoś miał okazję pokazać prawde
jak muzułamanie są pokazani w dobrym świetle = poprawność polityczna musiała wziąć góre


oficjalnie stwierdzam: jesteś kretynem

BartasBartas

Według ciebie Romowie to są muzułamnie?

Melcio

nie

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Sam tym wpisem udowadniasz to co zarzucasz swojemu przedmówcy.

krimo7

to co ja udowadniam swoim wpisem nie zmienia faktu że jest on kretynem.

rozumiesz? Czy jak zwykle jak to polaczki mają w nawyku odbijasz piłeczke na zasadzie
Ja - jesteś idiotą bo robisz .....
Ty - A ty to co robisz też....

to że mówisz że ja też coś robie wciąż nie zmienia tego że twoje zachowanie jest naganne. Moge być idiotą bądź nie, robić głupie rzeczy bądź nie, ale istotą tematu jest tu kretyński tok myślenia użytkownika Starlight1970

BartasBartas

Tylko nie "polaczki"! Trochę kultury dla własnego narodu. Chyba, że nie jesteś Polakiem... wtedy może może zrozumiałbym takie teksty... Tak, czy inaczej, jak ci się nie podoba, to mamy XXI wiek - droga wolna. Szczerze życzę powodzenia. Nie ma sensu siedzieć w kraju, którego się nie lubi. Nie wiem, co "kretyńskiego" i "nagannego" widzisz w stwierdzeniu, że pokazywanie w filmie Cyganów w dobrym świetle wpisuje się w tzw. "poprawność polityczną", a surowa krytyka to już dość odważne podejście. Nawet jeśli ktoś uważa, że jedynie pokazywanie ich z najgorszej strony jest prawdą ma do tego prawo. To się nazywa wolność słowa, przekonań i TOLERANCJA (o której tak dużo krzyczycie). A wyzywanie kogoś z tego powodu od "kretynów" jest najlepszym przykładem... własnego skretynienia.
Powiedzmy, że film pokazał Romów (w domyśle mogą być nawet muzułmanie - każdy niech interpretuje jak chce) zarówno ze złej, jak i dobrej strony. Tak miało być od samego początku i nie doszukiwałbym się żadnej odważnej krytyki między wierszami. Wszyscy wiedzą jak jest, więc wciskanie kitu o cudownych, pracowitych Cyganach nie ma najmniejszego sensu. Chodziło, więc o to, że mimo różnic kulturowych i wszelkiego rodzaju problemów, które sprawiają to jednak... w porządku ludzie. Stary schemat nic odkrywczego. Można tę komedię odbierać w najróżniejszy sposób. Dla mnie film miał być poprawny politycznie i był.

thecanadianmounted

Taki "polaczek" to niestety część narodu, która ostatnio bardzo się uaktywniła. Co do tolerancji, tak, ktoś kto nie jest tolerancyjny i kieruje się nienawiścią z definicji jest kretynem.

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

"oficjalnie stwierdzam: jesteś kretynem"

BartasBartas

A czemu nie czepiasz się np. Żydów, tylko Muzułmanów? Nasi Muzułmanie przynajmniej walczyli za nami ramie w ramie przeciwko innym Muzułmanom i nie spiskowali, aby rozłożyć Polskę - wręcz przeciwnie.

Borys_Madrawski

ale ja sie nie czepiam ani muzułmanów ani żydów. Coś pomyliłeś. Wszyscy są spoko.

Starlight1970

Sam pomysł był, ale wykonanie? Film jako dzieło - jednak- sztuki musi być ZROBIONY JAKO DZIEŁO. Tu powtarzające się sceny, dialogi niewybredne, gagi często prostackie. Nie tylko ważne co, lecz ważniejsza JAK! Obejrzy "Za jakie grzechy, dobry Boże" - tam są niuanse, finezja a nie prostactwo. Chociaż to też komedia i zabawa stereotypami, ale inteligentna.

ocenił(a) film na 6
Starlight1970

racja, i żeby jeszcze przypadkiem nie wyszło za bardzo że lewicowość to tylko zakłamana demagogia - prawicowy adwersarz okazuje sie gejem...

MocnyVito

No oczywiście bo bycie gejem nie jest normalne. Geje wcale nie istnieją od zawsze w prawie każdym gatunku ssaków.

to tylko lewacka propaganda - gejów wcale nie ma i nigdy nie było a każdy kto o nich wspomina to lewak no bo przecież to nienormalne

ocenił(a) film na 6
BartasBartas

czy ja coś takiego napisałem ?
nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi, ani z filmu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones