PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550586}

Czysty strzał

A Single Shot
5,8 3 679
ocen
5,8 10 1 3679
Czysty strzał
powrót do forum filmu Czysty strzał

8/10

ocenił(a) film na 8

Dobry film ze specyficznym klimatem który bardzo lubię.

ocenił(a) film na 7
ma_rcin

Klimat trochę jak w Śnieżnych aniołach. Nie chodzi tylko o samą zimę, ale surowe zdjęcia, powolną akcję, specyficzne ujęcia i lekko przygnębiający nastrój.

ocenił(a) film na 8
jest_jak_jest

Śnieżnych aniołów nie widziadłem .Zdjęciami i klimatem przypominał mi trochę" To nie jest kraj dla starych ludzi"

ocenił(a) film na 7
ma_rcin

Świetny film, mi też przypomina klimatem "To nie jest kraj dla starych ludzi".

ocenił(a) film na 8
utombak

Zgadzam się. Mi jeszcze kojarzył się z "Do szpiku kości", jeśli chodzi o klimat.

ocenił(a) film na 7
akier32

Też miałem podobne skojarzenie.

ma_rcin

Ja jeszcze nie oglądałem, ale zadziwia mnie różnorodność opinii na filmwebie. Jedni piszą o jakimś filmie, że to totalny gniot inni o tym samym obrazie, że jest to świetne dzieło :) Ot tak mnie naszło, bo i w przypadku 'A single shot' jest taka sytuacja. No nic trzeba samemu obejrzeć.

zasadzka_2

Bo to totalny gniot.

ocenił(a) film na 7
ma_rcin

Pełna zgoda ,bardzo dobry film ,szczególnie poruszające zakończenie .

ocenił(a) film na 8
sslukas

film rowniez mi sie podobal, ale czy koncowka byla poruszajaca? raczej takie prawidlowe zwienczenie historii, w koncu wszystkich dopadla "sprawiedliwosc mniejsza lub wieksza" ;)

ocenił(a) film na 7
BEN_4

Zastanawiałem się cały czas, czy można jednak wykrwawić się tak "na śmierć" przez obcięty palec? W sumie nie wiemy w jaki sposób bohater go sobie "opatrzył" tymi szatkami, ale żeby tyle krwi stracił ze zmarł??

Z takich przerażających zwykłego człowieka historii, to z otoczenia znajomych znam jednego typka, wesołek i balangowicz, który stracił palec w maszynie, po tym jak pracował kilkanaście godzin non stop po kilku balangach, też non stop. Co było oczywiste - w końcu nad nią zasnął - i palucha mu ucięło. Drugi znajomy zawiózł go po jakimś czasie na pogotowie i tam jeszcze siedzieli w kolejce ze 2-3 godziny chyba. Potem traumatyczna wizyta u chirurga i gdy wydawało im się, że oczywistym jest przyszycie obciętego palca, który dostarczyli w słoiku w lodzie, to wtedy ów konował palec wrzucił do kosza, a kikuta obstukał młoteczkiem i zaszył wiszące skóry!
Koleś ani nie mdlał, ani nikt się nad nim nie rozczulał zbytnio, po całym zajściu wrócił do... firmy! Jeszce sobie coś tam popracować :|

Dlatego mocno dziwi mnie zakończenie w filmie, ale był i tak całkiem dobry.

ocenił(a) film na 5
ma_rcin

Film jest słaby. Może i ciężki klimat wypada świetnie, ale fabuła jakaś taka słaba. Zalatuje amatorszczyzną wręcz. Od początku kiedy widzimy bohatera działającego samotnie, wydaje się nudny i taki jest przez cały film. Ciągnie się niezmiernie, z trudem wytrwałem do końca. Bardzo podobny do The World made straight czy Blackway.

ma_rcin

Początek filmu i już same zgrzyty. Bohater zachowuje się jak idiota, biega po lesie z pompką i strzela na lewo i prawo, tam gdzie są szlaki i jest to zabronione. Potem w jakimś plastikowym szałasie bezdomengo menela znajduje pojemnik z pieniędzmi. Scena z patroszeniem zwierzyny. Nie tak się patroszy, co każdy zauważy jak ma jakiekolwiek pojęcie o tym, nie tak się skóruje, nie odcina się połowy tuszy, co gorsza, nie wyrzuca się do wody, aby gniło i zostawiło jakiś ślad całej tej sytuacji, która wydarzyła się do tej pory, tylko rzuca się w krzaki aby drapieżniki się tym zajęły. Myślę sobie, o co tu chodzi. Bohater to jakiś idiota i oglądam czarną komedię? Im dalej w las tym gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones