PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5329}

Dżentelmeńska umowa

Gentleman's Agreement
7,2 1 969
ocen
7,2 10 1 1969
6,8 5
ocen krytyków
Dżentelmeńska umowa
powrót do forum filmu Dżentelmeńska umowa

Intrygujący

ocenił(a) film na 8

Najbardziej w głowie utkwiła mi rozmowa Anne Revere z Gregory'm Peck'iem już pod koniec filmu, gdy ta pierwsza przeczytała dwa odcinki artykułu swojego filmowego syna. Coś niesamowitego ! Poza tym bardzo podobała mi się gra Celeste Holm. Zdecydowanie zasłużyła na Oscara za swoją rolę.

ocenił(a) film na 9
zezunia22

Na mnie tez ta rozmowa zrobiła największe wrażenie , za te rozmowę jestem w stanie dać filmowi 10-tke.Wtedy mogła się wydawać naiwna a jednak druga połowa 20 wieku okazała sie właśnie taka była kontra do pierwszej połowy , w której ludzkość zafundowała sobie 2 okrutne wojny. Nie było wojny atomowej za to zmieniło się bardzo dużo do końca wieku jeśli idzie o prawa mniejszości narodowych, rasowych religijnych, prawa kobiet czy mniejszości seksualnych. Zaczęło się coś wtedy co dało w Europie podwaliny pod UE dzięki czemu możemy jeździć dzisiaj bezproblemowo do wielu krajów, płacimy wspólną walutą nie w Polsce, wielu krajach są zalegalizowane małżeństwa jednopłciowe, kobiety zyskały bardzo dużo.
Żal ,ze w Polsce mamy to co mamy i zawdzięczamy to szczególnie nauce kościoła katolickiego i ,ze nasz kraj tak się cofnął w rozwoju mentalnym przez ostanie 30 lat.Świat ma ciągle problemy ,ale rozwinął , sie bardzo w stosunku do tamtych czasów, zmienił na plus i jest to wartośc dodatnia przewidziana w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones