PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5329}

Dżentelmeńska umowa

Gentleman's Agreement
7,2 1 969
ocen
7,2 10 1 1969
6,8 5
ocen krytyków
Dżentelmeńska umowa
powrót do forum filmu Dżentelmeńska umowa

Opisywany tu film momentami naprawdę mocno pachnie optymistycznymi filmami Franka Capry, nakręconymi na pocieszenie ducha gdy ten nieco podupadł na skutek kryzysu itp.
Dziennikarz ma za zadanie napisać serię artykułów o antysemityzmie. Z powodu braku weny podejmuje się wejścia w skórę Żyda – tzn. rozpuszcza plotkę że niby ma korzenie nie koniecznie aryjskie... I czeka na efekty. Normalnie „Borat”, tylko że monotematyczny, 60 lat starszy i na serio.

W trakcie oglądania złapałem się na ciekawym wniosku – ze mną było by identycznie. Pani wredna polonistka zadaje pracę, ja bez pomysłu, próbuję coś wykombinować. Byle tylko uniknąć sucharów i utartej składni. Celowałbym pewnie w coś podobnego...

Film niestety, oprócz głównego wątku, ma jeden poboczny – miłosny. Wlecze się on nie miłosierni, dając takiego kopa nudy, jakiego nigdy bym się nie spodziewał po filmie trwającym niecałe 2 godziny. Ma to swoje powody w schematyczności – Peck nadal gra tą samą miną, kobita ma tę samą fryzurę co miliardy innych kobit, nieustannie się całują, a każdy pocałunek wygląda jak pojedynek kałamarnic. Do tego schematyczna muzyka, gesty... Błe.

Ale wnioski nt antysemityzmu trzymają się kupy. Nieźle.


5/10.

ocenił(a) film na 5
_Garret_Reza_

Film zbyt łagodny jak na dzisiejsze czasy. Wątek miłosny beznadziejny. Pomysł świetny tak samo jak Gregory Peck.

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

Capra nie był taki krytyczny wobec Ameryki.

Tego o pocałunku mogłeś nie pisać, teraz za każdym razem będę widział kałamarnice :))

ocenił(a) film na 9
_Garret_Reza_

"Film niestety, oprócz głównego wątku, ma jeden poboczny – miłosny." Powtórzmy "niestety"? ohh garet coraz głupsze teksty piszesz... w sumie chciałem to rozebrać na czynniki pierwsze, wytłuścić idiotyzm itd. ale potem stwierdziłem... ehh strata czasu i po prostu trzeba gościa unikać szerokim łukiem.

ocenił(a) film na 5
kyle_reese

Witam w 2016 roku.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones