PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105664}

Dżingis chan

Genghis Khan
6,1 710
ocen
6,1 10 1 710
Dżingis chan
powrót do forum filmu Dżingis chan

Poszukuję kolorowych filmów o średniowieczu nakręconych w latach 50. i 60. XX wieku (zagraniczne produkcje). Znam: Czyngis-chana, Cyda i Wikingów.
Wdzięczny będę także za filmy o starożytności, ale tu znam znacznie więcej (Ben Hur, Spartakus, Kleopatra, Aleksander Wielki, Szata, Demetriusz i gladiatorzy, Quo Vadis, Barabasz, Helena Trojańska, Upadek Cesarstwa Rzymskiego, 300 Spartan, Egipcjanin Sinuhe i czarno-biały Juliusz Cezar).

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

Lady Godiva, Królowa Dziewica (no, to już renesans), Wilhelm Tell (o Robin Hoodzie chyba też coś było), Kleopatra, Nefretete - ogólnie sporo nakręcono, różnej wartości. Najlepiej w wyszukiwarce zaznacz filmy historyczne i lata 50. i 60. - znajdziesz chyba większość z tych, które powstały.

Safo

Dzięki za odpowiedź. Od mojego posta wiele się zmieniło. Przez ostatni rok bejrzałem ponad 30 filmów tego typu. Nieraz musiałem wiele się natrudzić w znalezieniu tytułów. Jakby co to służę pomocą.

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

Rzeczywiście, zerknęłam tylko na miesiąc, a nie zauważyłam, że rok 2012;-)

Safo

Zrobię taki zbiorczy temat, gdzie umieszczę tytuły filmów o starożytności i średniowieczu kręconych z tym niezapomnianym klimatem lat 50. i 60.

KLAssurbanipal

A ja znam Rudego, Wichra i rodzinę Soprano i nie wypisuję o tym na forum :P

h4r

Człowieku, czytaj ze zrozumieniem. Pisałem, że poszukuję pewnej grupy filmów, a wymieniłem jakie oglądałem, żeby uniknąć zbytecznych postów i nieporzebnych powstórzeń.

ocenił(a) film na 7
KLAssurbanipal

ZDOBYWCA
https://www.filmweb.pl/film/Zdobywca-1956-32295

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones