PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105664}

Dżingis chan

Genghis Khan
6,1 710
ocen
6,1 10 1 710
Dżingis chan
powrót do forum filmu Dżingis chan

Taki se

ocenił(a) film na 4

Bardzo słaby historycznie tzn. nie trzyma sie faktów. Po Mongołach wogole nie widać żeby byli barbarzyńcami - zrobili z nich kulturalną armijkę, nie doszukałem się wogóle legendarnych mongolskich konnych łuczników (!) pozatym z Genghis Khana zrobili jakąś cipke. Niemal (z małymi wyjątkami) całkowicie beznadziejnie dobrana obsada (amerykanie grający mongołów i chińczykow... o Boże...) Fajnie wyszedł anglik, który grał chińskiego doradcę wodza... Mimo to jakoś się go oglądało i dotrwałem do końca, ale Amerykanie spaprali historię...

ocenił(a) film na 5
Pawuloniasty

James Mason to był, mi się jeszcze podobał Boyd jako Yamuga, tylko szkoda że tak go cały czas męczyl.

ocenił(a) film na 2
Pawuloniasty

"nie trzyma sie faktów" dosyć łagodnie powiedziane :) Film zasługuję na 1/10. Jednak wobec faktu, że się na nim nieźle ubawiłem dam aż 2/10. Hasła w stylu "nie będziemy brać kobiet siłą" oraz wymyślenie artylerii przez Czyngis-chana to jedne z lepszych numerów. Generalnie strasznie jajcarski film ;)

Rezun

Tak Czyngis-Chan gwałcił w okolicach Chorezmu, że podobno teraz każdy w tych okolicach ma jego geny. Poważnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones