PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105664}

Dżingis chan

Genghis Khan
6,1 714
ocen
6,1 10 1 714
Dżingis chan
powrót do forum filmu Dżingis chan

Temudżyn

ocenił(a) film na 6

Film historyczny jest bardzo dobry, ten film może się wydawać śmieszny, bo Mongołów i Chinczyków grają w większości sami Amerykanie. Jest zgodny z faktami (sam sprawdzałem), ale najgorsze jest to, że żonę Czyngis-chana grała ruda Francuzk(fakty historii : była brunetką i Chinką). Czyngis-Chan jest błędem w filmie ze względu na charakteryzację. Powinien być typową mongolską brodę, a nie tylko wąsy, a jak umierał, to powinien być siwy. Dobra gra aktorów, szczególnie Omara Sharifa, Stephena Boyda (nie chciało mi się wierzyć, że to on gra Jamugę, wyglądał starzej), Jamesa Masona i innych. Na uwagę zasługują kostiumy i scenografia.

ocenił(a) film na 6
frycio80

Jamuga był całkowitym przeciwieństwem w filmie, tak naprawdę jest mniej więcej zgodny z faktami.

ocenił(a) film na 6
frycio80

Film jest mniej więcej zgodny z faktami, nie Jamuga. Przepraszam za błędy.

frycio80

Zgodności historyczne jakich się doszukałem w tym filmie po późniejszym obejrzeniu dokumentu BBC (http://www.amazon.com/Fatal-Move-Blu-ray-Sammo-Hung/dp/B001FTLO5A/ref=sr_1_1?ie =UTF8&s=dvd&qid=1266155033&sr=8-1) to takie, że Temudżyn żył, Dżamuka żył, Mongołowie żyli, udali się do Chin, a później do Persji. I to by było na tyle. Być może w 1965 mieli taką wersję historii. No cóż, obejrzeć można, ale jako filmu historycznego już raczej nie można go traktować.

ocenił(a) film na 4
frycio80

Jest zgodny z faktami!? Człowieku oglądaliśmy ten sam film? Tu większość wydarzeń to bzdury, wymyślone przez filmowców, przy których niemongolski wygląd Mongołów to pikuś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones