PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32063}
6,2 2 501
ocen
6,2 10 1 2501
Dagon
powrót do forum filmu Dagon

niedoceniony

ocenił(a) film na 8

lekko kiczowaty i bardzo słabe CGI jak na 2001r ale oprócz tego klimatem i oryginalną historią przebija się na wierzch. na uwagę zasługuje też muzyka - 10/10, niezłe aktorstwo, świetne lokacje, nietuningowany rzeczywisty obraz. W dodatku zakończenie, wiem że to historia Pana L. i dlatego takie dobre, ale jednak.
Polecam, mi nie przeszkadzało nawet to mierne CGI i plastik. Reszta mocno nadrabia.
Więcej funduszy i mogłaby być perełka.

ocenił(a) film na 6
uFGoogle

Film całkiem całkiem.
Żałuję tylko dlaczego w filmie nie ujęto oryg nazw wioski (Insmouth) i ogółem postaci.
Np Zadocka.
no szkoda, bo fajnie byłoby usłyszeć oryg nazwy.
Ogółem wygląd miasteczka i postaci bardzo mi się podobał.
mocne 6/10

ocenił(a) film na 9
uFGoogle

dla mnie ten film jest swietny. Klimat zabojczy , poplatana, mroczna i ciekawa historia, akcja prawie caly film...czego chciec wiecej? czytalem "Widmo nad Insmouth" H.P. Lovecrafta, i uwazam ze jest to dobra ekranizacja. Dodane watki absolutbie mi nie przeszkadzaja. swietny film na podstawie swietnego opowiadania

ocenił(a) film na 5
uFGoogle

Ma ten film swoje plusy, faktycznie zacna scenografia, charakteryzacja też dobra, choć ksiądz słabo wypada, ale no jakby szybko się zaczyna ganianie po mieście i wątpliwości pryskają, napięcie znika, przez co środek mocno nuży. Tam tylko praktycznie ta opowieść Ezeqiela jest (też uproszczona w stosunku do oryginału), no i finał.

W oryginale tam budowanie było tego napięcia, a tu natychmiast trzeba uciekać.

Ale finał jest jak najbardziej dobry, propsy dla aktorki za pokazanie ciała, petarda. Do tego efekty gore też elegancko zrobione. Choć sama realizacja filmu raczej przeciętna, zabrakło jakiejś dobrej jazdy kamery i bardziej przemyślanych sekwencji, te ujęcia z ręki to trochę kinem amatorskim zalatują.

Gorzej, że ten główny bohater, jest jak wzięty z American Pie, tragicznie gra, beznadziejne dialogi, no i ten durny motyw z 2 możliwościami jest głupi jak but.

Ostatecznie dość prymitywny horror wyszedł i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Dużo uproszczeń w stosunku do oryginału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones