PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1127}
7,7 8 714
ocen
7,7 10 1 8714
7,6 8
ocen krytyków
Danton
powrót do forum filmu Danton

Co za rola! Dantonowi zabrakło tragizmu. Mimo wszystko był zbyt lekki... Robespierre był natomiast doskonały.

ocenił(a) film na 10
khedes_ona

Robespierre być może był doskonały, przynajmniej tak go kreuje Jan Baszkiewicz w swoich książkach. Danton był zwykłym demagogiem. W sumie rola odwzorowuje jego lekką "osobowość" - aczkolwiek podobno umiał mocno przemawiać. Pszoniak był świetny, sceny z rozmowy z Dantonem czy Desmoulinsem - super sprawa.

ocenił(a) film na 8
rrodie

Świetny film i role. Najbardziej pamiętam dwie rzeczy: motto > Prawo jest dla tych, którzy potrafią się bronić < oraz scenę z nalewaniem i podnoszeniem kieliszków; niech się schowają wszelkie inne sceny pojedynków filmowych!

jak45

Precyzuję to wspaniałe motto:

"Człowiek póty ma prawa, póki potrafi ich bronić".

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
the_men_from_okinawa

Ja zacytowałem to, co pojawia się jako tekst na ekranie na samym początku filmu.

jak45

Ja natomiast słowa które wypowiada Philippeaux do Camille'a po tym gdy ten rozpacza po ich aresztowaniu.

Nie bardzo kojarzę ten moment o którym Ty mówisz, może oglądałem wersję bez tego tekstu.

ocenił(a) film na 9
khedes_ona

Dopiero niedawno zaczęłam nieco bardziej świadomie nadrabiać dorobek Pszoniaka, ale muszę przyznać, że faktycznie pasuje idealnie do tej roli, zrobił na mnie ogromne wrażenie.

ocenił(a) film na 8
khedes_ona

PATRICE CHEREAU jako Kamil Demulę! To jest aktorski popis!

ocenił(a) film na 8
khedes_ona

Taaaaak!!!!!

ocenił(a) film na 9
khedes_ona

Tak, w filmie to chyba najlepsza rola Pszoniaka. Ta neurotyczność i obrzydzenie?/strach? wobec samego siebie widoczne w każdej scenie.
Prócz tego Linda jako Saint Just... :)))
W ogóle ciekawy zabieg obsadowy Wajdy - obóz Dantona grali Francuzi, obóz Robespierre'a - Polacy.

ocenił(a) film na 9
khedes_ona

Doskonały, parfait, magnifique, impeccable!
W każdej scenie. Jak w tej, w której pije przelane wino

ocenił(a) film na 8
khedes_ona

Pszoniak to mistrz, ta sama ekspresja to Jan Peszek. Obaj stworzeni do roli Jokera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones