PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188890}

Dawca pamięci

The Giver
6,6 108 185
ocen
6,6 10 1 108185
4,2 12
ocen krytyków
Dawca pamięci
powrót do forum filmu Dawca pamięci

Zastanawia mnie w tym filmie to, że skoro starszyzna stworzyła "idealny" świat bez przemocy, wojen, negatywnych emocji itp.. to jaka w tym rola dawcy i biorcy? Po co przekazywać tą Pamięć dalej ? Po co ryzykować spokój organizacji skoro wszystkim dobrze żyje się w tym " raju" ? Może mi ktoś to wytłumaczyć?
Film trochę nie dopracowany, za krótki. Niemniej jednak podoba mi się morał z niego płynący: żadne rządy ludzkie nie są w stanie stworzyć idealnego świata ani doskonałego systemu , w którym wszystkim żyło by się idealnie.

ocenił(a) film na 1
Almagest

Nie zostało to wyjaśnione, bo zubożono materiał wyjściowy, jakim jest powieść Lois Lowry. Dawca/Odbiorca miał być po to, aby doradzać komisji starszych na wypadek, gdyby stało się coś niespodziewanego (w książce na przykład proszono o radę, czy zestrzelić czy też nie samolot, który z niewiadomych przyczyn pojawił się nad osiedlem. Jak Dawca wyjaśnił Jonaszowi, przygotowywano się do jego zestrzelenia, ale on kazał im czekać. Gdy później złapano pilota, "zwolniono go").

ocenił(a) film na 7
Almagest

Obydwoje oglądaliście film nieuważnie. W filmie jest wyraźnie powiedziane i to chyba nawet dwukrotnie, że Dawca pamięci przechowywał wspomnienia, aby móc doradzać starszyźnie w wątpliwych sytuacjach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones