PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188890}

Dawca pamięci

The Giver
6,6 108 185
ocen
6,6 10 1 108185
4,2 12
ocen krytyków
Dawca pamięci
powrót do forum filmu Dawca pamięci

Zakończenie!?

ocenił(a) film na 5

Byłem zdziwiony i bardzo rozczarowany ostatnimi 5 minutami filmu, spodziewałem się bardziej zaskakującej historii, może mrocznego zakończenia, a przynajmniej niespodziewanego zwrotu akcji. Niestety, wszystko przeszło płynnie, bez odrobiny fantazji, poszedł, doszedł i już, napisy końcowe...

ocenił(a) film na 5
Baal918

Mam tak samo. Absurdalne odnowienie pamięci u innych bo przekroczył granicę, dodatkowo praktycznie niczego nie wytłumaczyli. Film na 6 bo wciąga jednak zakończenie jest jednym z najbardziej rozczarowujących...

ocenił(a) film na 6
Baal918

Aż 5 minut rozczarowania? Jak dla mnie była to jedna, ostatnia minuta. Rzadko płaczę na filmach, ale ta prawie ostatnia scena, podczas której Jonas przekracza granice i wszyscy odzyskują utracone wspomnienia doprowadziła mnie do łez. Bardzo, ale to bardzo mnie to poruszyło. Zawód poczułam w momencie, gdy główny bohater faktycznie dochodzi do pokazanego domku w lesie i nie dzieje się nic ponadto - jakiś powrót, radość... coś, co pozwoliłoby mi się ogarnąć po wylanych łzach ;P Ale cóż - książka kończy się podobnie, więc nie było czego dokręcać.

ocenił(a) film na 5
maiahaoo

Nigdy nie czytałem książki więc trudno mi się na jej temat wypowiadać, jeżeli chodzi o film, no cóż, po prostu nie lubię wydarzeń przedstawionych tak dosłownie. Przekroczenie "mitycznej" granicy uczuć to w filmie dosłowne przekroczenie realnej granicy, kręgu wież stojących na środku pustkowia. Odzyskanie zdolności do odczuwania to rzeczywiście magiczny powrót uczuć do wszystkich mieszkańców i zrozumienie wszystkiego co się wokół nich dzieje. Dlatego po ostatniej scenie pozostał tylko niedosyt i pytanie "To już wszystko?".

ocenił(a) film na 6
Baal918

Ok, z tym się zgadzam. Jednak ten sam zarzut można skierować w stronę autorki książki - czytając ostatnie zdanie w księgarni, mimo że z treścią poprzednich się nie zapoznałam (taki odruch), sama zastygłam nad lekturą z myślą "To już wszystko?". Dlatego powstrzymałam się od zakupu - nie lubię niedosytu.

Baal918

[SPOILER] Przeciez on umarl, zamarzl w sniegu. Jak sadziesz, skad tam ten wymarzony dom, z dalekich wspomnien? Autentycznie stal tam od lat i czekal? Dokladnie w tym miejscu? Sanki znaduje w momencie, gdy traci zycie. Okazalo sie, ze wystarczy naturalna smierc "posiadacza wspomnien", aby w jakis sposob uderzyly w system, mieszajac sie w tej sieci informatycznej kontroli. Smierc jego poprzedniczki byla egzekucja, wiec nie wystarczyla. A tego scenariusza nikt nie przewidzial - nawet jego mistrz.

ocenił(a) film na 1
TrashO2

Nie umarł, tylko stracił przytomność. Zmianą pory roku ukazano upływ czasu, który w powieści jest bardziej rozbudowany. A co do książki, to jest pierwsza z tetralogii. Przeczytałem pierwsze trzy, ale jednak "Dawca" jest najlepszy. Moim zdaniem to najlepsza książka, jaką kiedykolwiek napisano i moja ulubiona.

maiahaoo - ów niedosyt, o którym piszesz zostaje wyjaśniony w dalszych częściach, trzeba mieć tylko cierpliwość. "Skrawki błękitu" i "Posłaniec" naprawdę warte są przeczytania.

Shiloh

Alez oczywiscie ze umarl. Podobnie jak Gabriel. Toz to proste jak 2+2. To byla droga w jedna strone.

ocenił(a) film na 1
TrashO2

Nie umarli. A pojawienie się domu zostaje wyjaśnione w powieści "Posłaniec".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones