PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 544
oceny
8,2 10 1 114544
8,5 30
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Ujecia przeciagaja sie w nieskonczonosc, sceny walki smieszne, film trwa tragicznie dlugo, zero identyfikacji z bohaterami, ktorzy wydaja sie byc bez emocji i gumowi, dialogi dretwe, serio, skad te zachwyty nad tym filmem? De Niro czy o co cho?

użytkownik usunięty
prostareposta

Według mnie wszystko było przeciągane. Mogliby skrócić kilka ujęć albo je usunąć, bo sporo nie było potrzebnych. Ciężko było zrozumieć bohaterów i ich poznać

Taki właśnie styl prezentuje Sergio Leone: długie ujęcia, zbliżenia na twarze bohaterów to jego znak rozpoznawczy. Ten sposób kręcenia filmów można pokochać, albo znienawidzić. Piszesz o zrozumieniu postaci, ale moim zdaniem w tym filmie bardziej chodziło o przedstawienie zmian, które nastąpiły w Ameryce na przestrzeni tylu lat. Postacie też były bardzo ważne, ale właśnie te zmieniające się realia motywowały bohaterów, którzy szukali swój sposób na życie.


chyba dostaniesz nagrode literacką za tyle bzdur w tak krotkim poscie

ocenił(a) film na 10
prostareposta

jak jestes zbyt glupi zeby plawic sie w dlugich filmach gangsterskich, czuc ich klimaty to obejrzyj sobie pokemony, to bedzie adekwatne dla ciebie. tylko nie pisz bzdur potem w komentarzach jak tutaj

ocenił(a) film na 6
musza34

Naprawdę cięta riposta, gratuluję. Komuś nie podoba się film, to znaczy, że jest głupkiem dla którego Pokemony są szczytem. No brawo za logikę. Jeśli po ocenie filmu jesteś w stanie ocenić inteligencję i gust filmowy, to marnujesz się! Powinieneś wykładać na psychologii. A tak serio, to opcja "komentarz" jest po to, by móc wyrażać swoją opinię o filmie. Opinia może być pozytywna, neutralna lub negatywna. Jeśli Ci przeszkadza fakt, że komuś może się nie podobać Twój ulubiony film, to radzę Ci się przenieść na portale, gdzie nie można komentować.

ocenił(a) film na 10
Malcolm092

nastepny obiektywny 'znawca'..

musza34

TE ODCZUCIE GDY OGLODASZ POKEMONY I JESTES ZA GLUPI NA FILMY GANGSTERSKIE...
KTORY ODCINEK POKEMONOW POLECASZ? BEDE WDZIECZNY XD PZDR DLA CB

ocenił(a) film na 10
prostareposta

nie powiem ci bo nie znam na pamiec, ale ty na pewno jestes w tym dobry wiec skad to pytanie? zajechalo gimbazą..

musza34

Pokemony są lepsze od tego ez.

ocenił(a) film na 9
prostareposta

Nie wiem czy możemy tu mówić o uleganiu sugestii ,psychologi tłumu gdyz film ten miał zawsze tyle zwolenników co przeciwników, i nie jest tak popularny jak ci się wydaje.kiedy oglądałem go majac 15 lat uważałem go za bardzo nudny,ogladając 10 lat póżniej doceniłęm jego wartośc.Popatrz na filmy które tworzy się dzisiaj,znajdz mi taki film który oddaje podobny klimat,dlatego wydaje mi się ze ocena 2 jest niesprawiedliwa.

radzia

Masz rację

użytkownik usunięty
radzia

2 to ocena stanowczo za niska, to nie zaden crap kina Z, zeby dac mu 2 -.- co za koles.
W wersji rozszerzonej ile jest Pesciego? Mam nadzieje, ze nie tylko 5 min co w zwyklej.

ocenił(a) film na 9

z tego co pamiętam to nawet wyciętych scenach nie było więcej Pesciego ....

użytkownik usunięty
radzia

Ta wersja rozszerzona jest tylko o 20 min dluzsza... w sumie pesciego nie bedzie...

ocenił(a) film na 9

Chciałoby się rzec ,nie liczy się ilość ale jakośc:) Dobre i ten kilka dialogów Pesciego niż nic, ale tez liczyłem na więcej...

użytkownik usunięty
radzia

Tylko 5 min Pesciego w jakiejs tam restauracji i tyle..

ocenił(a) film na 10
prostareposta

Nie rozumiem jednego, w jaki sposób "identyfikowanie się z bohaterem" jest kategorią oceny dzieła filmowego (literackiego też)? Poznanie historii, ocenia jej nie musi być tożsama z przeniesieniem tego na grunt własnych doświadczeń, ba, uważam wręcz, że zubaża to doznania.

prostareposta


chyba dostaniesz nagrode literacką za tyle bzdur w tak krotkim poscie

ocenił(a) film na 10
prostareposta

Do takiego filmu trzeba dojrzeć.

ocenił(a) film na 6
prostareposta

Mam podobnie odczucia. Film nie na dzisiejsze czasy. Momentami drętwy i zwyczajnie nudny. Jedyne co mi się podobało to muzyka. Gra aktorska na dobrym poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones