PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 768
ocen
8,2 10 1 114768
8,5 30
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Prosiłbym o sprostowanie początku i ostatniej sceny. Ludzie,którzy na poczamku szukają Noodlesa są wynajeci przez Maxa czy może Frankiego ? Co do zakończenia to które wydarzenia są prawdziwe,a które to wymysły po opium ? Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie mi tych dwóch wątkow,z góry dzięki ;)

januszznawca

1. Chyba Frankiego, ale ręki sobie uciąć nie dam, już nie pamiętam.

2. Prawdziwe są wydarzenia z jego młodości i lat prohibicji (czyt. po jego wyjściu z więzienia, konflikt z Maxem, śmierć Maxa i tak dalej), czasy starości są prawdopodobnie jego wymysłem.

ocenił(a) film na 9
Sebu_BGZ

Myślałem tak samo,tylko w wersji rezysyerskiej stary Noodles ogląda ta przystań,która wybudował dla kumpli i w sumie ciężko zinterpretowac urywki z czasów gdy jest stary.

ocenił(a) film na 9
januszznawca

Myślę, że przy tych dwóch pytaniach nie ma jednej, klarowanej odpowiedzi. Leone tak skonstruował film, że każdy widz może na swój sposób interpretować to co zobaczył. Ja od razu odrzuciłem teorię o 'wizji' Kluchy, po prostu oglądając film, całość była tak realistyczna, że nie potrafię przyjąć do wiadomości tego, iż Noodles to wszystko sobie wymyślił(chociaż co do tego jest kilka wskazówek - chociażby wiek i wygląd Debry). Co do pierwszego pytania - myślę, że Max wszystko wcześniej ugadał z Frankim(scena kiedy Pesci wsiadał do windy i ujęcie na postać przez niego graną), ale z drugiej strony, pewnie Maxi miał się pozbyć wszystkich przyjaciół(w tym Kluchy), a wiemy że tak nie było...

ocenił(a) film na 9
Jaceks_21

A co myślicie o napadzie ? Wszystko było ustawione z glinami i Frankim czy Max dzialal na wlasna reke ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones