PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209723}

Daybreakers - Świt

Daybreakers
6,1 39 985
ocen
6,1 10 1 39985
5,8 6
ocen krytyków
Daybreakers Świt
powrót do forum filmu Daybreakers - Świt

Dlaczego? Po jego obejrzeniu wprost wgniotło mnie w fotel ! Was też ? Podczas gdy sam film jest po prostu dobry, to nie mogę zapomnieć o etiudzie "Z perspektywy", która znajduje się w dodatkach na dvd, jest wprost doskonała !! Ten trwający kilka minut krótki metraż nie ma właściwie nic wspólnego z samym filmem (aczkolwiek są pewne smaczki do wyszukania).
Świetny pomysł, bazujący na wyświechtanym już motywie z telewizorem, ale nigdy wcześniej w ten sposób nie ukazanym w żadnym filmie. Tak prosty pomysł, ukazany w niezwykle wzruszający sposób, dla mnie mistrzostwo !!
Właściwie makabryczna scena końcowa niepotrzebna (bo i bez tego jest wspaniale), ale to ona daje najbardziej po garach i pokazuje że reżyserzy cały czas prowadzili z nami swoją upiorną grę, by najpierw nas wzruszyć do łez a później wstrząsnąć... pustym śmiechem wyłaniającym się z naszych własnych gardeł. No cóź czy nie takie właśnie jest życie? tak bardzo staramy się go przeżyć jak najwspanialej, zamartwiamy się o wszytsko a za chwilę BUM !
Według mnie to co tu pokazali bracia to artyzm w każdej sekundzie, bo w mojej głowie w trakcie oglądania zabiło tyle dzwonów, tyle przemyśleń o życiu, no i na końcu ten kac : bracia krzyczą "wake up życie to nie bajka naiwny sentymentalny głupcze! dałeś się nabrać ! Prima Aprilis! ;D".

ocenił(a) film na 4
gepard_3

(z pełnym szacunkiem bo Cię nie znam i nie chce wywołać kolejnej bezsensownej wojny słów bezsensownie wypisywanych w temacie o odrzucać ludzi od przecież fajnej ciekawej i mądrej strony o tej tematyce ) ale
sorry nie wiem czego się najadłeś bo nie wiem o co Ci chodzi, może to dlatego że nie widziałem tego dodatku na DVD ale jak możesz to skróć, streść, czy po prostu opowiedz

ocenił(a) film na 7
ramzes1985

No to musisz zobaczyć, choćbym był Szymborską i Sienkiewiczem nie jestem w stanie tego tu opisać tak żeby ktokolwiek poczuł o czym naprawdę mówię, zresztą sądzę że nie można w ten sposób psuć zabawy i zdradzać treści, a już na pewno zakończenia. Tak perfidny nie będę. To trzeba zobaczyć i już!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones