PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607890}
6,1 13 164
oceny
6,1 10 1 13164
Deadfall. W potrzasku
powrót do forum filmu Deadfall. W potrzasku

Film zaczął się naprawdę nieźle! Eric Bana i Charlie Hunnam zdecydowanie na plus. Film był
jednak niesamowicie chaotyczny, a niektóre postacie wręcz drażniły swoim zachowaniem. Poza
tym ten wątek miłosny.. Gorzej niż w jakimś romansie. Ten film miał naprawdę świetny potencjał
jednak został tak uproszczony, że.. szkoda słów. Byłby jednak z tego świetny serial. Moim zdaniem
jedynie dla wielbicieli wspomnianych wyżej aktorów, inaczej nie polecam.

kasinka789

Zgadzam sie z powyzsza opinia. Bardzo czekalam na ten film, zwlaszcza z tak dobra obsada.. spodziewalam sie czegos bardziej ambitnego po nim, coz rozczarowalam sie..

ocenił(a) film na 5
Brunetka87_ie

niestety zmęczyłem się do bólu. Film naciągany mimo szczerych chęci, dobrej obsady, dostanie ode mnie wielkiego klapsa w tyłek.
A liczyłem na dobre kino zważywszy na Erica ...

ocenił(a) film na 4
kasinka789

Zgadzam się - tylko dla wielbicieli. Jak ktoś lub Olivię czy Hunnama to można obejrzeć. Obsada dobra. Początek dobry. Klimat w miarę też. Ale jeśli chodzi o scenariusz... Ten film nie ma sensu. Kompletne zero kreatywności. Szkoda że nie nakręcili filmu o kimś w drodze do sklepu. Zapewne bardziej by to wciągające było. Gadanie że "film ma sens, ale ludzie go nie rozumieją" jest gadką zbyt standardową by móc to w jakikolwiek sposób komentować... Nie ma co bronić. Zasłużone 4/10.

ocenił(a) film na 5
kasinka789

Zgadzam się z Wami w całej rozpiętości zarzutów, niestety....
Mam pytanie: dlaczego siostra w finale filmu prosi, żeby nie zabijać jej brata, a potem sama do niego strzela?!? No całkiem bez sensu.

Speedy_3

Strzeliła do Niego by uratować bohatera, którego zagrał Hunnam. Takie najprostsze wytłumaczenie

ocenił(a) film na 5
kasinka789

Naprawdę? To dlaczego nie pozwoliła tego zrobić właśnie jemu?

Speedy_3

Bo kochała swojego brata i uprosiła Jay`a, żeby puścił Go mimo tego jak ich sterroryzował, przypomnij sobie tę scenę. Addison jednak był zazdrosny o siostrę, być może też tak jak o kobietę i nie dawał za wygraną. Nie miała wyjścia, musiała strzelić w ramach obrony

ocenił(a) film na 7
kasinka789

A może by nie strzelił? W tej scenie wyglądało jakby w postaci granej przez Banę walczył Anioł z Demonem - takie jakby finalne starcie dwóch przeciwności których przejawy mogliśmy obserwować na przemian przez cały film. A siostra niestety spanikowała i strzeliła.
Ogólnie fabuła filmu sklejona jakby na serial. Sporo wątków poprzycinanych przez co w całość wkrada się chaos - czasem ciężko się zorientować co jest istotne a co nie. Nie jestem pewien po co aż dwie sceny seksu w filmie - w sumie wiele nie wnoszą. Cały wątek romansu jakby trochę na siłę i na szybko sklejony. Całość ratuje demoniczno-anielska postać Addisona. Przez cały film zastanawiałem się czy go lubię czy nie. Szkoda trochę że Liza nie pozwoliła mu się zrehabilitować w ostatniej scenie, no ale co poradzić :)
Patrząc na film jako całość plasowałby się dla mnie gdzieś między przyzwoitym a niezłym. A jednak odczucia subiektywne i zwykła przyjemność jaką mi dało oglądanie filmu każą mi wystawić 7 i to z takim nawet mentalnym plusem.

ocenił(a) film na 2
kasinka789

No dokładnie... To nawet było widać po aktorach, jak bardzo się męczyli pracą przy tym filmie...

kasinka789

Film tragedia. Te pseudo-egzystenacjalne rozterki ludzi napadajacych na kasyna. I jako bonus chore relacje brat/siostra i ojciec/syn. Szajs.

ocenił(a) film na 5
kasinka789

Dokładnie - bez ładu i składu, totalnie bez wyrazu ten film - zupełnie z d... zachowanie głównego bohatera, a i pozostali za bardzo nie wiedzą chyba o co chodziło autorowi. 5/10 tylko za fajną scenerię i Olivie Wilde (mam do niej słabość od strony wizualnej ;) - bez tych dodatków dałbym max 3

ocenił(a) film na 5
kasinka789

Chciałam utworzyć temat o tym samym tytule i napisać to co napisałaś, bo myślę dokładnie to samo. Film który miał potencjał, plus niezłą obsadę został spartaczony jakby trafił w ręce amatorów którzy nakręcili parę odrębnych scen i stwierdzili " jakoś się to poskleja".

ocenił(a) film na 8
kasinka789

Nie wiem jak można uznać ten film za chaotyczny..
Jak dla mnie film świetnie pokazuje skrzywioną psychikę ludzi, którzy zostali skrzywdzeni w dzieciństwie. Owszem wątek miłosny niezbyt udany, ale nie można tego powiedzieć o postaci jaką jest Addison, w końcu nikt nie jest zupełnie czarny lub biały.
Dobra gra aktorska, choć film mógłby być dłuższy, mieć nieco dłuższe sceny. Ogólnie bardzo pozytywnie.

Utopia

"pokazuje skrzywioną psychikę ludzi" - bawi mnie zawsze taka dogłębna analiza filmu i zachowań. Addison - okej, świetna postać, ale co do resztu zupełnie się nie zgadzam

ocenił(a) film na 8
kasinka789

To nie była dogłębna analiza a jedynie to, co widać na pierwszy rzut oka po ich zachowaniu i rozmowie. Tego, ze mają skrzywioną psychikę raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć, a dlaczego, to już sami opowiadają.. Nie napisałem niczego, co by nie było oczywiste, po obejrzeniu filmu.

ocenił(a) film na 7
kasinka789

Nie powiedziałbym raczej że film był chaotyczny czy bez ładu i składu. Film oglądało mi się całkiem przyjemnie, ale rzeczywiście konstrukcja filmu była bardziej serialowa. Zdecydowanie brakowało mi tutaj dobrego wstępu i zakończenia. Nie wiem jak Wy ale ja lubię gdy film zaczyna się od jakiejś wartkiej akcji, później poznajemy bohaterów a przede wszystkim uwielbiam jeżeli w filmie jest końcówka takie dopełnienie moment na "przetrawienie" tego głównego motywu. Co do Addisona - świetna postać ;P

użytkownik usunięty
kasinka789

pełna zgoda. mnie rownież mocno rozczarował, choć obsadę mieli wybitną. bez ładu i skladu jednak to wszystko, fabula bez sensu, wątek romantyczny powinien byc krotszy o polowę. po finalowej scenie przydalby się też jakiś epilog, ogolnie naciągany i nieciekawy

kasinka789

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

kotbury

To co tu robisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones