PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514675}
7,5 350 109
ocen
7,5 10 1 350109
5,8 38
ocen krytyków
Deadpool
powrót do forum filmu Deadpool

To jest raczej taka czarna komedia sci-fi, bo śmiejesz się do łez w momencie gdy lecą kolejne głowy :)
Nie chcę tutaj spojlerowac, ale kategoria wiekowa 15+ w Heliosie i 16+ w Multikinie (nie wiem czemu tak) jest moim zdaniem trochę za niska. Byłem właśnie w kinie i stwierdzam, że sporo w sumie młodych ludzi kompletnie nie bawił ten typ humoru zaprezentowany w filmie. Myślę, że ten film powinien być 18+ a i tak nie wszyscy by zajarzyli pewne fragmenty. Trzy razy aż się popłakałem ze śmiechu, dawno się tak nie ubawiłem na filmie i nie dlatego, że akcja była tak banalna że aż śmieszna, ale z powodu głównego bohatera, bo to on robi tutaj całą robotę.
Moim zdaniem na prawdę dobry film, tylko gatunek jest niejasno określony. Ponadto uważam, że młodsi widzowie powinni sobie odpuścić ten film, a dzieciom na pewno go nie pokazywać ;)
Dobrze zapowiedzieli ludzie z Marvela, że Deadpool jednocześnie zakończy i zacznie pewien etap, w którym filmy Marvela były przeznaczone też i dla młodszych, że Deadpool otworzy rozdział filmów dla dorosłych.

ocenił(a) film na 10
LeBomB

Już Ci tłumaczę, czemu tak: Bo się bali, że w Polsce DP nie zarobi tyle, ile by chcieli, więc dali 15+ żeby się gimby załapały i napchały im kieszenie. Ale hej, nie przejmuj się! Jakby było 18+ to i tak by wpuszczali gimby (skoro u mnie na sali była trójka łebków mających MAX 13 lat, a i w to szczerze wątpię, bo sięgali mi chyba do pasa).

ocenił(a) film na 7
Klakson69

Mnie bawiło to, że na film przyszły rodziny z dziećmi, a w filmie co chwila seks, ucinanie głów, wulgaryzmy, żarty o robieniu laski. Ciekawe czy czuli się zażenowani, że na to poszli z dziećmi.

ocenił(a) film na 7
barry5800

Już widzę jak po seansie dziesięciolatki pytały "Mamo, a co to jest robienie laski?" Albo "Mamo, dlaczego tamta pani gwałciła Deadpoola analnie wibratorem?"

ocenił(a) film na 10
barry5800

Raczej nie domyśliły się że to było wejście od tyłu ;P A nie robienie laski a gały :D
@Klakson69 Ja wiem, że kasa się musi zgadzać, tylko i tak wielu z nich nie zrozumie wielu z żartów w filmie ;)
To trochę tak jak z serialem Przyjaciele, że w wieku 18 lat rozumie się go zupełnie inaczej niż w wieku 28 czy 30 :)

ocenił(a) film na 9
LeBomB

Tak to już niestety jest, że kategoria R w stanach u nas jest 16+, gdyby było NC-17 wtedy byłoby 18+, co nie zmienia faktu, że obsługa kina ma wywalone kogo wpuszczają, dzisiaj byłem na nim to koło mnie usiadło dziecko, może z gimnazjum, bez rodziców...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones