PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341745}

Death Note: Ostatnie imię

Death Note: The Last Name
7,1 13 066
ocen
7,1 10 1 13066
Death Note: Ostatnie imię
powrót do forum filmu Death Note: Ostatnie imię

Byłam mile zaskoczona, pierwsza część była świetna, druga z całą pewnością jej dorównała. Nie rozumiem tylko, o co chodziło z tą śmiercią L, dlaczego miał umrzeć dopiero po 20 dniach? I w ogóle jak udało mu się wykiwać Lighta (chodzi mi o tą scenę, kiedy L "umiera" u jego stóp)? W tym filmie zostało zawartych tyle wątków, że nie sposób się w tym połapać. Z góry dziękuję za odpowiedź

ocenił(a) film na 8
Kimie

L przewidział, że Raito wykorzysta Rem aby go zabić, więc żeby uniknć tego zapisał swoje imię w innym notesie i dodał że śmierć ma nastąpić za 20 dni.

Co to tego że L udaje śmierć w dokładnie tym samym momencie co Rem wpisuje jego imię to nie mam pojecia skąd wiedziął kiedy to zrobić.

ocenił(a) film na 5
klm89

Skąd? Przecież widział jak Watari umiera na zawał. Nie trzeba geniuszu, by domyśleć się, że to sprawka Rem. :)

Gingers

Nie mówiąc już o tym, że L jednak geniuszem był :)

Kimie

Mnie irytuje w tym filmie postać L, dlaczego ten koleś wyglądał jak niedoleczony z hikikomori antypatyczny z wadą kręgosupa osobnik?? Obejżałam tylko film i nie znam tej mangi. Sory ale nic w tym filmie bardziej nie przykuło mojej uwagi. Ogólnie nie lubie japońskich kreskówek w wrsji filmu fabularnego :/

Kimie

Mnie irytuje w tym filmie postać L, dlaczego ten koleś wyglądał jak niedoleczony z hikikomori antypatyczny z wadą kręgosupa osobnik?? Obejżałam tylko film i nie znam tej mangi. Sory ale nic w tym filmie bardziej nie przykuło mojej uwagi. Ogólnie nie lubie japońskich kreskówek w wrsji filmu fabularnego :/

ocenił(a) film na 10
archipelag1

To ogolnie nie zrozumiesz dlaczego ten koleś wyglądał jak niedoleczony z hikikomori antypatyczny z wadą kręgosupa osobnik.

ocenił(a) film na 7
archipelag1

przecież charakterystyka i kreacja tej postaci jest niesamowita!

ocenił(a) film na 10
omen399

no dokładnie. :D

Kimie

ja nie rozumiem tylko jednej rzeczy. czemu Eru nie wpisał, że umrze za... 20 lat albo coś w tym stylu..? może to kwestia tego, że jeśli według prawdziwej długości życia miałby umrzec za, załóżmy, 50 dni, to Notes by nie podziałał, owszem. ale jakie było prawdopodobieństwo? w każdym razie genialny film. a red hot chili peppers na początku i na końcu mnie pozytywnie zaskoczyli, że w ogóle stanowią częśc filmu :)

ocenił(a) film na 9
myth2buster

Dlatego że zaplanować śmierć można z maksymalnie 23dniowym wyprzedzeniem. To jedna z dziesiątek reguł użytkowania notesu (co prawda nie pamiętam żeby w filmie pokazali skąd L o tym wiedział).

HuntMocy

właśnie, czytałam mangę, ale nie pamiętałam tej zasady... dzięki :)

ocenił(a) film na 7
HuntMocy

Skoro miał wcześniej notatnik w swoich łapach, to mógł przeczytać wszystkie zasady.

ocenił(a) film na 6
HuntMocy

L przeczytał wszystkie zasady po złapaniu Takady. A widzom wszystkie zasady zostały przedstawione na początku

ocenił(a) film na 5
Kimie

Skoro ktoś był na tyle miły, by podbić ten temat, to dołączę swoje wątpliwości:

-czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić, jakim sposobem Light w jednej z ostatnich scen zaczął widzieć Ryuka po dotknięciu... fałszywego notatnika?
- dlaczego Misa, o której jasno powiedziano, że jest morderczynią i panowie policja to potwierdzili, dlaczego w ostatniej scenie leży w swoim łóżeczku, a nie na ten przykład (tak zupełnie irracjonalnie palnę) w więzieniu?
- jaki wpływ miała śmierć Watarego na długość życia Misy, bo jak na moje oko, to ta śmierć nie zmieniła nic, a co za tym idzie - Rem obrócić się w pył był nie powinien...

To tak na rozgrzewkę,
zdravim...

ocenił(a) film na 6
jethro__


Ja bym jeszcze dodała jakim sposobem Misa poznała Ryuuka w lesie po ponownym dostaniu notatnika. Przecież Light nie dał jej dotknąć notatnika.
Heh...Mnóstwo błędów w tym filmie. A zauważyliście jakieś w anime?

Emily_L

Rem zabił Watarego, żeby uratować Misę. Tak samo wpisał do notatnika również nazwisko L, ale to nie podziałało, bo przecież jego śmierć została zaplanowana przez jego samego na 20 dni później. Przecież gdyby zabił tylko L, Watari mógłby sam aresztować Misę i Lighta.

Co do poznania Ryuuka... być może się go spodziewała, słyszała o nim. Wiedziała że notatnik pierwotnie był jego.

Ja z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego obserwowanie Lighta przez kamery powinno oczyścić go z podejrzeń. Przecież większość czasu w ciągu dnia spędzał poza domem, więc co ma do rzeczy to, że Yagami nie robił nic podejrzanego gdy siedział w pokoju?

Jednak wątpliwości nie mam, że anime jest sto razy lepsze. Polecam równie tym którzy fanami mangi nie są, bo sama nim nie jestem, jednak Death Note powalił mnie na kolana. W porównaniu do rysunkowych postaci, filmowi Light i L są niesamowicie tępi i mało wyraziści. Jest tam o wiele więcej kombinowania, podchodów i tak dalej... Moim zdaniem tutaj sposób przedstawienia nie jest najważniejszy, ale cała konstrukcja tej opowieści ;]

epizodyczna

Rem do kobieta ;)

ocenił(a) film na 7
Hiroaki_kun

Ale w anime uparcie używa czasowników rodzaju męskiego (przynajmniej w tej wersji, którą oglądałam) ;)

Rachel3

Polecam przeczytanie całej serii mangi :)
Bodajże w 6 tomie Rem mówi Misie, że jest kobietą.

ocenił(a) film na 7
Hiroaki_kun

Właśnie tak myślałam, że jakoś dziwnie wygląda ^.^ Mangi raczej nie przeczytam, nie gustuję w takich rzeczach. Death Note stanowi wyjątek, ale i tak po komiks raczej nie sięgnę.

Rachel3

Jeśli jedziesz od razu na film a wcześniej nie przeczytałaś mangi to zobaczysz wiele niedociągnięć :)

ocenił(a) film na 7
Hiroaki_kun

Pewnie tak. Ale z tego co wiem, anime nie jest tak bardzo oddalone? Oglądałam całe.

Rachel3

W anime parę scen dodanych jest albo zmienionych.

SPOILER
Np. w Mandzie nie ma nic o spaceru L i Light'a w deszczu przed śmiercią Lawlieta oraz na końcu anime widzimy jak umiera Light, a w mandze było tak, że Near działa jako drugi L i Misa Amane wraz z fanami Kiry idą mu oddać cześć w rocznicę jego śmierci ;p

ocenił(a) film na 7
Hiroaki_kun

SPOILER - oczywiście

Ale gdzieś czytałam, że na końcu tak mangi, jak i anime, Light w chwili śmierci widzi L (orginalnego) otoczonego anielskim blaskiem czy cos w tym rodzaju. To chyba oznacza, że śmierć Raito również jest pokazana?

Rachel3

SPOILER.

Nie wiem jak to wytłumaczyć więc, http://media-cards.theotaku.com/7505-20100127120102.jpg . Tym obrazem kończy się anime :)

ocenił(a) film na 7
Hiroaki_kun

Wiem. A w mandzie tak nie jest?

P.S.
OK, chyba mogłabym przeczytać. Takie tylko pytanie, czy manga Death Note jest dostepna gdzieś w sieci? W wersji polskiej lub angielskiej? Bo przyznam, że na zakup tomiku rodzice będą się krzywo patrzeć...

Rachel3

Nie czytałem w necie, mam zakupione wszystkie tomy...

ocenił(a) film na 8
jethro__

- No też mnie to zastanowiło ale Ryuka widzieli wszyscy nie tylko Light. Bodajże El się pytał czy wszyscy go widzą. Lighta wytłumaczyć chyba akurat najłatwiej bo był posiadaczem jego notesu a reszta? Mogła go widzieć tylko dotykając notes a przecież tego nie robili w tym momencie. Więc może poprostu Ryuk się w jakiś sposób ukazał im.

- Może dlatego że po zniszczeniu notesów straciła pamięć (zgodnie z zasadami). Jest to zresztą wspomnaine w filmie. Owszem można ją było wsadzić do więzienia ale fakt faktem nie wiedziała by za co siedzi. Zresztą leżąc na łóżku mówi że ma wrażenie że zapomniała o czymś ważnym. A miłośc do lighta jej została bo ten jej bóg śmierci jej ją zostawił co też jest wspomniane w filmie.

- co by zrobił Watari wchodząc z Misą do pomieszczenia gdzie El nie żyje (choć udawał) Nie możan tego przewidzieć. Ale Bóg śmierci widział przyszłość przecież. Może to właśnie Watari miał zabić Misę? Przeciez Rem mówił że widzi jej koniec, a Light swoimi poczynaniami może te koniec przyspieszył.

Można się doszukiwać błędów i niedomówień bo są one w każdym filmie, ale można tez pójść krok dalej i poszukać ich wyjaśnień. A wydaje mi się że błędy nie są tutaj wynikiem nieudolności reżysera czy też twórcy Mangi (nie czytałem nie wiem jak tam to sie przedstawia). Jeśli rzeczywiście traktować je jako błędy to tylko z uwagi na wielowątkowość filmu. Nie sposób wszystko w nim umieścić. Wiele spraw trzeba pozostawić widzowi i liczyc na jego wyobraźnie :)

ocenił(a) film na 10
placek121

A ja wierzę, że powstanie jeszcze kolejna część po L Change The World, w którym nie ma już Lighta ;(

ocenił(a) film na 8
placek121

"- No też mnie to zastanowiło ale Ryuka widzieli wszyscy nie tylko Light. Bodajże El się pytał czy wszyscy go widzą. Lighta wytłumaczyć chyba akurat najłatwiej bo był posiadaczem jego notesu a reszta? Mogła go widzieć tylko dotykając notes a przecież tego nie robili w tym momencie. Więc może poprostu Ryuk się w jakiś sposób ukazał im. "

Wytłumaczenie jest proste :) Misa wykopała notatnik Ryuka. Później ten notatnik został jej niepostrzeżenie odebrany i podmieniony na fałszywy - tym sposobem notatnik śmierci dostał się ostatecznie w ręce L.
Jak wiemy, pod koniec, gdy L "umiera" i Lighto zostaje sam z Misą, wszyscy policjanci, którzy rzekomo pojechali na lotnisko, tak na prawdę obserwowali Lighto. A skoro L wtedy na prawdę nie umarł, to mógł sobie do nich pójść i wszyscy mogli dotknąć notatnika - czego nie pokazali w filmie, bo pokazywali akurat Lighta planującego śmierć ojca.

ocenił(a) film na 7
Kimie

jedynka była beznadziejna..... wgl nie trzymała niczego z fabuły z anime... natomiast dwójka całkiem dobrze ;) noo to zakonczenie i sfingowana śmierć L ale to wybacze. patrząc na pierwszą część to ta zasluguje na 7 jedynka na 3...

ocenił(a) film na 8
DarkBartek

właśnie w jedynce były powybierane najbardziej kluczowe momenty z serii, ale fakt, nie była porywająca, natomiast w dwójce najlepszym właśnie fragmentem była zmiana fabuły z anime, z tą "śmiercią" L, dlaczego wychodzisz z założenia, że wszystko musi być identycznie. Moim zdaniem to zakończenie było o wiele lepsze niż w anime, ostatnie odcinki z Nearem mnie już strasznie nużyły. Poza tym - nawet ktoś, kto zna całą fabułę anime - da się zaskoczyć sceną z pochwyceniem Raita, i to bardzo pozytywnie. Końcówka była genialna.

ocenił(a) film na 7
wilkw3

wiesz są gusta i gusta, Wg mnie powinno zrobić taki film jakie anime, tak jak zrobili BECK. No film jest genialnie odwzorowany. Natomiast po DN się duuuużo wiecej spodziewałem. Rait jakiś taki przestraszony, nieogarnięty, ten z anime miał wszystko pod kontrolą, ten tutaj ciagle jakieś miny walił. Dawno to oglądalem też wszystkiego nie pamiętam

ocenił(a) film na 6
Kimie

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj, bo też coś mi się nie zgadza, może ktoś odpowie. (prawdopodobnie nie dość uważnie oglądałam).

- Były dwa notatniki - jeden Misy, drugi Lighta. Misa oddaje Lightowi swój.
- Light zakopuje swój notatnik, a Rem każe oddać notatnik Misy dziennikarce.
- Kiedy dziennikarka zostaje złapana, notatnik Misy trafia w ręce L i policji, notatnik Lighta leży zakopany.
- Ojciec Lighta z obstawą rzekomo lecą do USA i rzekomo zabierają ze sobą notatnik Misy - Light jest o tym przekonany. Misa odkopuje notatnik Lighta.
- L mówi, że Misa może zginąć, Rem bierze notatnik i wpisuje tam nazwisko Watariego (i w domyśle L, choć wiadomo, że L nie ginie, bo sam wcześniej zapisał swoje nazwisko). Rem ginie, niszcząc przy tym notatnik Misy (prawdziwy, bo w końcu Watari umarł).

Tu pytanie nr 1 - w jakim notatniku Rem zapisuje te nazwiska? Skoro świeżo wykopany notatnik Lighta ma przy sobie Misa, a notatnik Misy rzekomo poleciał do USA (tak myśli Light), a naprawdę L trzyma go w ukryciu, to jaki notatnik ma Rem? I dlaczego Lighta nie dziwi, fakt, że Rem ma notatnik - przecież jest przekonany, że jeden notatnik ma jego ojciec, a drugi Misa.

- L udaje swoją śmierć. Light wpisuje nazwisko ojca do notatnika, który przyniosła Misa.

Tu pytanie nr 2 - dlaczego ojciec nie umiera? Przecież to notatnik Lighta, który odkopała Misa, a przy odkopywaniu pojawił się jej bóg śmierci, a więc notatnik musi być prawdziwy.

- Wraca ojciec, Light każe mu oddać notatnik, ale walizka jest pusta - nie ma tam notatnika, bo tak naprawdę został u L. Pojawia się L z notatnikiem i mówi, że podmienił notatniki "już drugiego dnia", i że Light ma ten fałszywy.

Tu pytanie nr 3 - kiedy L dokonał podmiany, o jakim "drugim dniu" mowa i który notatnik zamienił na fałszywy - Lighta czy Misy?

Mam dziwne wrażenie, że jakoś za bardzo rozmnożyły się te notatniki...

Poza tym, też mi nie pasuje, że na końcu wszyscy widzieli boga śmierci, skoro mógł go widzieć tylko właściciel notatnika i ten, kto notatnika aktualnie dotykał. Ale to już szczegół.

ocenił(a) film na 6
zieloo

Ach, no właśnie i pytanie nr 4 - kiedy L zapisał w notatniku (i w którym) swoje nazwisko?

ocenił(a) film na 7
zieloo

Na niektóre z pytań znam odpowiedź więc wytłumaczę:)
Bogowie śmierci mają WŁASNE notatniki. Te, które dali ludziom to takie nadprogramowe, np. Misa dostała notatnik tego Shinigami, który jako pierwszy za nią umarł. Bo po śmierci Shinigami jego notatnik nie znika - chociaż Rem jakoś czarodziejsko swój spaliła, dunno how. Więc tu jest odpowiedź na" w jakim notatniku Rem zapisuje te nazwiska?" - w swoim :) W ogóle na wszystkie pytania z nr 1 odpowiedź brzmi "w swoim/swój".


Tu pytanie nr 2 - dlaczego ojciec nie umiera? Przecież to notatnik Lighta, który odkopała Misa, a przy odkopywaniu pojawił się jej bóg śmierci, a więc notatnik musi być prawdziwy.

No właśnie ten notatnik został podmieniony, więc Light nie ma prawdziwego notatnika w momencie zapisywania tam swojego ojca.

Tu pytanie nr 3 - kiedy L dokonał podmiany, o jakim "drugim dniu" mowa i który notatnik zamienił na fałszywy - Lighta czy Misy?

Mowa o tym, który w tamtym momencie przyniosła Misa, ale w rzeczywistości to był ten Lighta xD Drugi dzień, no to podejrzewam, ze chodzi o drugi dzień po wykopaniu tego notatnika przez Misę.

Widzieć Ryuka mogli Ci, którzy dotknęli kiedykolwiek jego notatnik, a nie osoby, które aktualnie go dotykają.

L zapisał swoje nazwisko w notatniku Misy, a kiedy? Na pewno wcześniej niż zrobiła to Rem : P

Generalnie trochę odpłynęli od wersji anime, w której wszystko jest lepiej wyjaśnione i generalnie ciekawsze ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones