PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341745}

Death Note: Ostatnie imię

Death Note: The Last Name
7,1 13 066
ocen
7,1 10 1 13066
Death Note: Ostatnie imię
powrót do forum filmu Death Note: Ostatnie imię

Co za debil to tłumaczył ? "Last name" może i w dosłownym tłumaczeniu znaczy "Ostatnie imię" jednak tłumaczy się to na "Nazwisko" i biorąc pod uwagę jak głównym wątkiem tego filmu jest właśnie starania Kiry odkrycia nazwiska L...tym bardziej tłumacz zje*ał sprawę.

ocenił(a) film na 9
marobot_2

myślę, że to prowokacja i nie należy go karmic...

pchelus

Zrypali tłumaczenie, a ja im to wytknąłem...niby gdzie to jest ciapciaku prowokacja ?

ocenił(a) film na 9
marobot_2

oj bo gdybyś oglądał film z należytą uwagą wiedziałbyś, że tytuł "nazwisko" pasowałby tu jak świni kamizelka ;p

ocenił(a) film na 8
pchelus

z lektorem tytuł jest tłumaczony także ostatni wpis.

ocenił(a) film na 10
marobot_2

ta Notatnik Smirci Nazwisko ??
Tu ma być Last Name
SpoilerSpoiler (idź w dół jeśli znasz koniec )
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Chodzi o to iż Ostatnie Imię ..... Czyli ostatni kto umarł w nim to główny bochater Light Yagami

ocenił(a) film na 7
Felek4777

A ja bym powiedziała, że chodzi o L. W końcu SPOILER ostatnim nazwiskiem, jakie wpisał do notatnika, było jego własne. Potem oba Death Note zniszczył. Notatnika Ryuka nie liczę, bo on nie należał do ludzi.

P.S.
I uważam, że "Ostatnię imię" albo "Ostatni wpis" brzmią lepiej niż "Ostatnie nazwisko".

ocenił(a) film na 7
Rachel3

to nie L wpisał swoje nazwisko, tylko Misa po tym jak je sobie przypomniała, tylko nie wiem dlaczego L zmarł dopiero po 20 dniach

ocenił(a) film na 7
stantom1982

a nie sorry rzeczywiście to L wpisał swoje nazwisko, aby uniknąć śmierci przed czasem

ocenił(a) film na 6
marobot_2

"Last name oznacza ostatnie imię w tłumaczeniu
Last surname oznaczało by wtedy ostanie nazwisko !!!!!!

ocenił(a) film na 8
Tibn

Surname to "nazwisko" w brytyjskim angielskim.
Last name to "nazwisko" w amerykańskim angielskim.

Jednak tutaj moim zdaniem chodziło o "ostatnie imię" wpisane do pamiętnika, czyli Raito

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones