PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468199}
7,6 2 684
oceny
7,6 10 1 2684
Death Note: R Genshisuru Kami
powrót do forum filmu Death Note: R - Genshisuru Kami

Nie zrozumcie mnie źle, ogólnie uważam, że seria jest jeśli nie genialna, to co najmniej bardzo dobra. No właśnie seria... Niestety do tego "speciala" zabrałem się po obejrzeniu całej serii anime i dwóch filmów. Już filmy były lekko rozczarowujące, bo z jednej strony powtarzały znaną już historię, jedynie ze zmianą postaci rysowanych na żywych aktorów, z drugiej próby innowacyjności z reguły psuły dobre pomysły z oryginału. Ale wracając do tego "specjala" miałem nadzieję, że zobaczę coś ciekawego, tymczasem jest to prawie idealnie skopiowana historia z anime z użyciem dokładnie tych samych scen z małymi wyjątkami i oczywiście skrócona oraz z alternatywnym zakończeniem. Jednak to zakończenie to o wiele za mało, żeby oglądać cały film, tak więc nawet najzagorzalszym fanom serii odradzam oglądanie całości, jedynie ewentualnie zakończenie. To oczywiście moje subiektywne zdanie, nie wspominając o tym, że jeśli ktoś nie oglądał (i nie planuje oglądać!) serii anime film może go zainteresować ;-)

ocenił(a) film na 8
Rincek

mam niestety podobne odczucia, a tymbardziej razi mnie blad w specialu jak to Raito spotyka pierwszy raz L w jakiejs sali kinowej, przeciez w serialu poznali sie w dniu inaugracji na studiach..

paroovens

muszę się zgodzić. obejrzałam anime- rewelacja, film jak to anime miał zajebistą fabułę ale z realizacją było "nieco" gorzej. a ten odcinek specjalny: podjarałam się spodziewałam się czegoś nowego, bo to miała być ta sama historia z perspektywy shinigami a tu to samo.

pig_brain

Ale przynajmniej widzisz Raito jako Shinigami.
Bo według mnie - ten Shinigami to Raito.
Daje jabłko Ryukowi - więc widział, że musi lubić jabłka.
poza tym po tym co mówi Ryuk na końcu można wywnioskować, że sam domyślił się, że to Raito.

ocenił(a) film na 7
Radoslavus

Wiesz co stalo sie z lightem po smierci? Bo kminie i nie moge sie domyslic a chcialbym zrozumiec. Podobno to oczywiste a ja nie moge do tego dojsc :P

ocenił(a) film na 7
Radoslavus

Hmmm dobra mozna sie domyslic ze on jest tym bogiem smierci ktory rozmawia z ryukiem. W takim razie po co chcezeby opowiedzial mu on te historie? Czemu nic nie pamieta? Czy zle kminie?

ocenił(a) film na 7
samek_director

Tak, nie pamięta. To kara za używanie notatnika, o czym ostrzegał go na samym początku Ryuk.

ocenił(a) film na 7
Last_Ronin

bylo wspomniane ze zapomni? bo o ile ja pamietam karą miało byc miejsce miedzy pieklem a niebem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones