PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4976}
7,0 18 923
oceny
7,0 10 1 18923
7,4 14
ocen krytyków
Dekalog III
powrót do forum filmu Dekalog III

Niestety redakcja Filmwebu odrzuciła te informacje jako ciekawostki, więć umieszczam je tutaj. Oczywiście cześć rzeczy, o których będe pisał wynikają z mojego subiektywnego patrzenia na film, tudzież odczuwania filmu. Pamiętajmy, że podczas kręcenia filmu nic nie dzieje się przypadkowo :) Mam nadzieje, że to co napisze ubarwi kolejne projekcje tego cyklu oraz zachęci do własnych poszukiwań :) Tak więc:

1. ruch kamery w kilku częściach (na pewno w pierwszej) robi znak krzyża (np rzutując na bloki mieszkalne)
2. w Dekalogu II, podczas rozmowy lekarza z żoną chorego męża (kiedy lekarz zapewnia, że mąż umrze) w tle miedzy postaciami widać pudła z napisem "confiance" - od fr. "zaufanie"
3. część IV: napis nad dziewczyną na tapecie/ plakacie w pokoju, kiedy Aga wstaje z łóżka w jednej z końcowych scen filmu, jest ucięty przez kamerę tak, że tworzy słowa "Win sto".
4. w Dekalogu VI, w scenie, w której Tomek wraca do domu po erotycznej przygodzie z Magdą i spotyka Barcisia, schody oraz drzwi na klatkę są wystylizowane na ołtarz (z krzyżem i mocno padającym jasnym światłem).
5. Dziewczynka z VII cześci zawsze ma na sobie coś czerwonego. Wiemy też, że boi się wilków. Wiadomo, z jaką postacią ma się kojażyć ;)
6. cześć VIII: w auli studenckiej, na jednej z ławek (w momencie, w którym kamera idzie w bok) widać wyrytą swastykę.

Pozdrawiam :)

Tomek_P_

Podczas sceny w kosćiele, widać Krzysztofa Kieślowskiego. Pojawia się na pierwszym planie, jednak ostrość ustawiona jest na dalszy plan i śpiewającego Daniela Olbrychskiego.

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones