PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4976}
7,0 18 948
ocen
7,0 10 1 18948
7,4 14
ocen krytyków
Dekalog III
powrót do forum filmu Dekalog III

Fajna historia gra aktorska ale jakie przeykazanie taki i słaby wydzwiek moralny, bo nie chodzi przeciez w tym przykazaniu o zdrady i klamstwa tylko o uczestnictwo w koscielnych urozystosciach (z tego kasa plynie) przynajmniej kosciolowi w wiekszosci, moralnie dobrym wierzacym moze chodzic o cos innego o sposob przezywanie tych dni a tu juz troche blizej do problematyki jaka poruszył film, z premedytaja napisałem troche, gdyz tak naprawde głównym watkiem jest zdrada, a nawet bardziej po prostu skomplikowane relacje miedzyludzkie, to ze czasem moze zalezec nam na wiecej niz jednej osobie i zycie sie czasem komplikuje np. i wiele innych ciekawych watkow. Film oceniam słabo mimo pewnych plusow za rezyserie, niktore sceny i gre aktorska, plusem jest tez to ze nie pada jednoznaczna ocena, lecz mimo wszystko jest to proba pokazanie wagi przykazania 3, ktore jak dla mnie nie ma znaczenia moralnego, bo tak naprawde kazdy dzien jest rownie dobry by byc dobrym czlowiekiem.

ocenił(a) film na 5
leogemini

Ale 3 przykazanie mówi o tym, żeby odpowiednio przeżywać dzień święty, czyli nie każdy. Wydaje mi się, że poddajesz tu krytyce bardziej sens całego przykazania niż filmu. Zgodzę się, że Kieślowski sprowadza tu treść przykazania na drugi plan, uwydatniając relację dwójki bohaterów co jako całość średnio ze sobą kompiluje.

ocenił(a) film na 2
ReadyFreddie

Moze masz racje ze krytyce poddaje bardziej przykazanie, ale film, który z niego czerpie, probuje nam podobne wartosci przekazac, choc rzeczywiscie odejscie Kieślowskiego w temacie filmu od tematu przykazania, ja bym akurat widział z jednej strony za plus, bo problem stał sie bardziej prawdziwie moralny, choc tak jak mowie kiepskie przykazanie na film o wartosci moralnej.

leogemini

Hahah. Uważasz że trzecie przykazanie uknuł kościół aby więcej zarobić na uroczystościach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones