PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4977}
8,1 35 792
oceny
8,1 10 1 35792
8,0 21
ocen krytyków
Dekalog V
powrót do forum filmu Dekalog V

,,Prawo nie powinno naśladować natury - powinno ją naprawiać. Prawo jest pomysłem ludzi na regulowanie ich wzajemnych stosunków. To jacy jesteśmy i jak żyjemy wynika z prawa, którego przestrzegamy, i... które łamiemy. Człowiek jest wolny. Jego wolność ogranicza tylko prawo do wolności innego człowieka. Kara... Kara jest zemstą. Zwłaszcza jeśli zmierza do zrealizowania krzywdy, a nie zapobiega zbrodni. Ale w czyim imieniu mści się prawo? Czy naprawdę w imieniu niewinnych? Czy prawdziwi niewinni stanowią prawo?" - Krzysztof Globisz (,,Dekalog V")

,,Uprawiając ten zawód można chyba naprawić błędy ogromnej maszyny, która się nazywa aparetm sprawiedliwości. Na pewno można próbować naprawić. Ciekawi mnie też to, może najbardziej, że będę mógł poznać i zrozumieć ludzi, których w żadnym innym zawodzie nie mógłbym spotkać." - Krzysztof Globisz (,,Dekalog V")

,,Od czasów Kaina żadna kara nie poprawiła i nie odstraszyła świata od popełniania przestępstwa." - Krzysztof Globisz (,,Dekalog V")

,,O Jezu..." - Mirosław Baka (,,Dekalog V")

,,Ja nie chce..." - Mirosław Baka (,,Dekalog V")

,,Nienawidze! Nienawidze! Nienawidze! Nienawidze... Nienawidze..." - Krzysztof Globisz (,,Dekalog V")

Więcej na moim blogu, zapraszam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones