PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4977}
8,1 35 792
oceny
8,1 10 1 35792
8,0 21
ocen krytyków
Dekalog V
powrót do forum filmu Dekalog V

Bardziej treściwy, mocniejszy w przekazie + ostatnia scena (w wersji, którą oglądałem na TVP Kultura, nie było kończących film słów Globisza w lesie). Ktoś się zgadza?

ocenił(a) film na 7
Platton

Ja wole "Krótki film o zabijaniu" być może to wszystko z powodu że to ten film widziałem jako pierwszy.Na nim niemal poruszyłem łze i jeszcze te czarne krople cieknące przez nogawke zabitego Jacka.

KFOZ 8/10
DEKALOG V 7/10

Platton

Ja oglądałem wczoraj "Dekalog V" na TVP Polonia, a nie tak dawno "Krótki film o zabijaniu". Moim zdaniem lepszy jest jednak KFOZ. Mocniejszy w przekazie, ubogacony w kilka scen, niektóre trochę wydłużone (np. gdy Jacek dobija taksówkarza kamieniem) i czasem trochę inaczej zmontowany (w momencie gdy pojawia się postać grana przez A.Barcisia słychać niesamowitą muzykę). Jest też nieco inne zakończenie.

ocenił(a) film na 9
pawbed

Wg, mnie obydwa filmy są tak samo świetne. 9/10

użytkownik usunięty
MrPink

"Kara... Kara jest zemstą. Zwłaszcza jeśli zmierza do zrealizowania krzywdy, a nie zapobiega zbrodni. Ale w czyim imieniu mści się prawo? Czy naprawdę w imieniu niewinnych? Czy prawdziwi niewinni stanowią prawo?"
Mocny film. Zdecydowanie inny od poprzednich części Dekalogu. Robi duże wrażenie. Ktoś powiedział, że przyczynił się do zniesienia kary śmierci w Polsce - co do tego pewności nie mam, ale film zdecydowanie godny polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones