PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4977}
8,1 35 762
oceny
8,1 10 1 35762
8,0 21
ocen krytyków
Dekalog V
powrót do forum filmu Dekalog V

Pytanie

ocenił(a) film na 8

Czym różni sie Dekalog 5 od Krótkiego Filmu o Zabijaniu? Oglądałem ten drugi i nie wiem czy jest sens w oglądaniu D5.

Czandler_Bing_STG

Dołączam do grona pytających. Ja niestety nie widziałem żadnej wersji tego filmu, a chciałbym wiedzieć, czy się one czymś zasadniczo różnią...

ocenił(a) film na 9
Czandler_Bing_STG

Krótki film o zabijaniu jest wersją dłuższą o pół godziny,dochodzi między innymi wątek żony adwokata (nie widzimy jej w ogóle w Dekalogu V), moment zgniatania głowy kamieniem,wyścig motorynką adwokata,kilka innych z pozoru nieważnych scen,które jednak są istotne dla lepszego poznania psychiki bohaterów.

ocenił(a) film na 9
adamxx68

ja sobie podaruje dekalog 5 i 6 widziawszy uprzednio rozszerzone wersje zawarte w oddzielnych filmach.

ocenił(a) film na 9
None200

"Krótki film o zabijaniu" jest dłuższy jednak brak w nim ostatniej sceny z Globiszem na polanie...

ocenił(a) film na 8
grymbald

owszem jest globisz na polanie;)

bluebell_4

Osobiście o wiele bardziej wolę Globisza na polanie w Dekalogu niż w Krótkim Filmie:P

ocenił(a) film na 6
adamxx68

Krotki film o zabijaniu jest dłuższy o 0,5h i jest dużo lepszy, postaci są lepiej sportretowane, a w takim filmie jest to wyjątkowo ważne. Dekalog V jest zmontowany z tych samych scen, jednak kręconych drugi raz, a raczej za wcześniejszym razem, tzn w krótkim filmie o zabijaniu sceny są lepsze technicznie, są tam lepsze ujęcia, aktorzy zagrali nieco bardziej przekonywująco i bardziej "do kamery".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones