PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4978}
7,6 17 526
ocen
7,6 10 1 17526
6,8 12
ocen krytyków
Dekalog VIII
powrót do forum filmu Dekalog VIII

Jak go widziałam w tej części, poczułam nieodparte wrażenie, że powinien on patrzeć
wyłącznie na Zofię. Kamera leci po wszystkich studentach, którzy patrzą na Elżbietę, a on na Zofię, bo wiedział wszystko. Takie totalne uosobienie Boga, jakiego poniekąd tam gra. W
sumie scena i tak nie wyszła źle, bo patrzył on na zmianę to na Zofię i Elę. Zresztą co ja tam
wiem, nie wolno mi poprawiać mistrza:)

ocenił(a) film na 8
filmomanka91

Mało tego, są trzy najazdy kamery w miejsce w którym siedzi Barciś, wszystkie podczas opowieści Zofii Za pierwszym razem nie ma go na sali z lewej strony, za drugim razem jest właśnie scena o której piszesz, a za trzecim razem Barciś zniknął Kiedy studenci wychodzą na salę już go nie ma
Z pewnością jest to personifikacja istoty boskiej Wydaje mi się też, że tylko niektórzy bohaterowie go widzą..

emillinka

Fantastyczne spostrzeżenie! :)

To najpiękniejsza scena w tym filmie, jak dla mnie najtrudniejszym ze wszystkich epizodzie.

ocenił(a) film na 8
emillinka

Ale nie rozumiem, Twojego spostrzeżenia.. Co by miało do wspólnego z tym najazdem kamery w trzech momentach i tylko w jednym pojawienie się Barcisia? Pojawienie się jednej z postaci Trójcy?? Chyba, że źle zrozumiałam.

Co do tego, że nie wszyscy go widzą, to masz racje, bo wydaje mi się, ze gdzieś to już czytałam w jakimś wywiedzie na temat Dekalogu.

ocenił(a) film na 10
filmomanka91

Nie chodzi tu o Trójcę :). Chodzi o to, że pojawia się w momentach istotnych. W tym epizodzie widać to najlepiej. Na początku wykładu go nie ma, pojawia się gdy Elżbieta opowiada swoją historię i znika gdy studenci wychodzą z sali. Jak dla mnie rola grana przez Barcisia to taki swoisty wykrzyknik. Pokazuje co jest w danym epizodzie najważniejsze. Podkreśla główny wątek.

ocenił(a) film na 8
Martinho1991

I w tym momencie jest to ewidentnie pokazane. Można napisać, że pojawia się i znika. :) Czyli jest czymś nierealnym, a słowa wymawiane w tej scenie są bardzo ważne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones