PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30859}
7,4 28 146
ocen
7,4 10 1 28146
6,6 10
ocen krytyków
Delicatessen
powrót do forum filmu Delicatessen

Wlasnie obejrzalem na Zone Europa. I zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie, do tego tak mnie wciagnal, ze zlecial mi jak 10 minut. Ehh obejrzalbym jeszcze raz, poniewaz czuje niedosyt - to raz, a dwa, ze zawarte w nim sa szczegoly i szczegoliki, ktore widoczne sa po kilkukrotnym obejrzeniu. Uwielbiam takie zagrania na widzu :)

Bardzo dobrze wyrysowany surrealizm, wyczuwalny dosc mroczny obraz, a dodany do tego wszystkiego czarny humor z komizmem, laczy sie w cos naprawde niesamowitego i przesmacznego wizualnie. Niesamowite sa rowniez ujecia, scenografia, ekspresja postaci. Do trafione tego dialogi: "-Ale bedzie rzeź! -To nie safari idiotko!" Gdy rzeznik Clapet rąbal drzwi, probujac wejsc do mieszkania Louison'a i zabic go ;P (hehe sam w tym momencie zachowywal sie jak zwierze), albo dialog Clapet'a z jego zoną: "-Znowu nie ma wody, a chcialam sie wykapac. -Znowu? -Tak, a ty ciagle ostrzysz noze." (takie delikatne porownanie osobowosci ;P). Mistrzowskich dialogow jest tu mnostwo.

Dla mnie jest niesamowity technicznie z ostrym cięciem tasaka hehe... 9/10 :)

Emez

Też wczoraj obejrzałam :)
Aż do samego końca nie znałam tytułu, a przyciągnął mnie na początku jakiś ciekawy dialog, ten aktor który grał Luisiona i filtr podobny do tego z Amelii (jak widać trafne skojarzenie).

Sam film ciekawy, ale jednak dla wrażliwego może być makabryczny. Ta urocza, miła babcia, później jako zawiniątko w papierze.. Brr..
Mi jako bohaterka najbardziej podobała się Aurora, która słyszała głosy ;) na szczęście los powstrzymywał ją od głupstwa.

W każdym razie film z jednej strony łatwy do oglądania, z drugiej dający do myślenia o tym do czego może doprowadzić głód i jakieś wojny. I jak słowa zmieniają postrzegania postaci - tzn. powinno Troglodytami nazwać mieszkańców tamtej kamienicy a nie jaroszy.

U mnie 8/10 tylko z powodu tego że widziałam po prostu lepsze filmy. I momentami zdjęcia były jakieś nachalne (nie wiem jak to dokładnie opisać).
Pozdrawiam ^^

little_writer

Moim zdaniem genialny pod każdym względem. Jeszcze nie widziałam takiego filmu (w sensie że oryginalnego).
10/10

bachoolka

Dla mnie również wciągający, chociaż te sceny w podziemiach trochę przedłużały. Ale dialogi i sama konwencja rewelacyjne. I granie na pile! Genialne.

ocenił(a) film na 10
little_writer

"I momentami zdjęcia były jakieś nachalne (nie wiem jak to dokładnie opisać)."

zdjęcia są mistrzowskie, Darius Khondji jest bogiem. Jeśli chodzi o te macro-zbliżenia to element przyjętej konwencji groteski, jak już wyolbrzymiamy, to łącznie ze zbliżeniami ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones