PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562230}

Demeter: Przebudzenie zła

The Last Voyage of Demeter
5,3 7 689
ocen
5,3 10 1 7689
4,5 11
ocen krytyków
Demeter: Przebudzenie zła
powrót do forum filmu Demeter: Przebudzenie zła

Nie ukrywam, podszedłem wczoraj do tego seansu będąc przekonany, że na 90% mi się spodoba i miałem rację. Ale to właśnie ta izolacja, którą już doskonale było widać w trailerze totalnie mnie kupiła. Jest to główny element filmów które uwielbiam np. Kula z 1998, seria Alien - praktycznie wszystkie części. Z gier niewątpliwie byłaby to seria Dead Space no i nomen omen Izolacja w którą co prawda nie grałem ale pasuje tu jak ulał jako przykład :) W tym filmie natomiast zamiast stacji kosmicznej mamy XIX wieczny okręt a zamiast kosmosu bezkres oceanu. Drakula eliminuje swoje ofiary jedna po drugiej niczym w klasycznych filmach z uwielbianym przez wiele osób xenomorphem. Sam wygląd Drakuli jest totalnie przerażający - pokazano go tu jako totalną bestię - to już nie jakiś starszawy, lekko podsuszony jegomość ale praktycznie pół człowiek, pół nietoperz (coś jak Marcus z serii Underworld). Ten brak źrenic, długie zęby, totalnie demoniczny wygląd plus moment w którym powtarza powolnie słowa swojej ofiary: "Please, no" - niby zwierzę próbujące naśladować głos człowieka. Świetnie to wyszło! Ode mnie: mocne 6/10 :)

ocenił(a) film na 5
Rebreg

Jeśli chodzi o izolacje to według mnie nic nie równa się z The Thing z 1982

ocenił(a) film na 6
Pozawisior

To prawda chodź tego filmu tu nie wymieniłem świadomie. Zdaję sobie sprawę, że to klasyk nad klasyki, ale jednak nie mogę powiedzieć, żebym jakoś uwielbiał wracać do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones