PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688536}

Destrukcja

Demolition
6,9 49 046
ocen
6,9 10 1 49046
5,4 16
ocen krytyków
Destrukcja
powrót do forum filmu Destrukcja

To mój subiektywny odbiór - film zapewne skupia się na traumie bohatera, jego niemożności wyartykułowania smutku, potrzebie katharsis itp, ale mnie skłonił do dość zaskakującej konstatacji dotyczącej zniewalającego uroku destrukcji. Destrukcja w tym filmie emanuje tak zniewalającym magnetyzmem, że człowiek zaczyna się zastanawiać skąd bierze się ta irracjonalna radość i frajda z niszczenia. Uwielbiamy oglądać filmy katastroficzne, podziwiać śmiercionośny majestat tornad, niewyobrażalną energię trzęsień ziemi, morderczą siłę fal tsunami. Jesteśmy zawiedzeni gdy gry komputerowe uniemożliwiają nam destrukcję otoczenia. Któż nie poświęcał długich godzin na klejenie modeli samolotów, ciągle wyobrażając sobie jak zachwycająco płonęłyby w bitwie. Któż nie chciałby gruchnąć pociskiem wolframowym z 88 milimetrowego działa prosto w sterylne, absurdalnie estetyczne i kosztowne mieszkanie Davisa. Usłyszeć huk i jęknięcie wystrzału, poczuć siłę odrzutu i delektować się eksplozją, symfonią zniszczenia i destrukcji. Ten film sugeruje coś więcej niż tylko psychiczny paraliż głównego bohatera po stracie bliskiej osoby ... dla mnie to film o atawistycznym uroku destrukcji.

ocenił(a) film na 8
heavy_2

Nie kleję wprawdzie samolotów, ale rzeczywiście jest coś na rzeczy z tym niszczycielskim atawizmem. Jak to ludzie potocznie mówią, gdy pojawiają się życiowe problemy i nie możesz czegoś znieść, jakiejś sytuacji, to walcz albo się poddaj. Masz dwa wyjścia, innych nie ma. By coś odbudować z gruzów, trzeba to najpierw doszczętnie zniszczyć. Na pewno symbolizuje to przejście do nowego etapu w życiu. Podobnie jak z obrzędami, czy zwyczajami ślubnymi, kiedy zaraz po wejściu na salę weselną odbywa się pierwszy toast i rzucanie kieliszków. Tak, jak przy większości wróżb, opróżniony kieliszek małżonkowie powinny rzucić za siebie przez lewe ramię, nie oglądając się do tyłu. Ilość kawałków szkła oznacza ilość wspólnie spędzonych lat. Destrukcja, jak widać- może przynieść również szczęście. Subiektywnie myślę, że warto czasem trzasnąć talerzem. W coś.

ocenił(a) film na 8
kozzy82

Musisz spróbować :) Teraz modelarstwo to szkoła cierpliwości, talentu, techniki i pomysłowości. Modele wyglądają jak dzieła sztuki. Są tak realistyczne, że na zdjęciu trudno ocenić czy to prawdziwy samolot czy model...
....a odnośnie destrukcji, ma niewątpliwie magiczną siłę. Zarówno w skali znikomej jak i totalnej. Od niszczenia folii bąbelkowej i wybijania do ostatniej wszystkich szyb w starej fabryce do chociażby airshow, gdzie większość widzów (statystycznie) ma podświadomie nadzieję, że dojdzie do jakiejś spektakularnej katastrofy - i ekscytujeich ta myśl, mimo że mogliby przy tym ucierpieć.
Jak mówili starożytni - "Nikt nie pamięta kto Rzym zbudował, wszyscy pamiętają kto go spalił".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones