PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688536}

Destrukcja

Demolition
6,9 48 730
ocen
6,9 10 1 48730
5,4 16
ocen krytyków
Destrukcja
powrót do forum filmu Destrukcja

Demolition 9/10

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie....rewelacja. Jake Gyllenhaal jest naprawde niezwykle utalentowanym aktorem do takich rol, zagral idealnie.
Film bardzo dziwny, depresyjny....mocny. Studium czlowieka z OCD ktory nagle przechodzi ciekawy a raczej niezwykly rodzaj szoku po stracie zony. Film po prostu szalony, oryginalny z genialnym aktorstwem i swietna muzyka. Polecam mocno.

ocenił(a) film na 6
dabram17

Gdzie oglądałeś?

ocenił(a) film na 9
dabram17

A wiesz kiedy będzie można w Polszy obejrzeć?

ocenił(a) film na 9
Ferfocel

sorki ale nie

ocenił(a) film na 7
Ferfocel

światowa premiera we wrześniu dopiero,więc jeszcze trochę trzeba poczekać..miejmy nadzieję,że wejdzie do polskich kin.

Dora_thexplorer

Kinowa premiera światowa była już w kwietniu. A na polską premierę w kinach to nawet nie ma co liczyć, bo polscy dystrybutorzy są zbyt zajęci wprowadzaniem do naszych kin takich ''dzieł'' jak nowe Ghostbusters i nie mają czasu na takie bzdety jak Demolition czy Eye in the Sky... Pozostaje jedynie wypatrywanie filmu na DVD ewentualnie na torrentach.

ocenił(a) film na 7
Dora_thexplorer

przepraszam.pomyłka z tym wrześniem...

Dora_thexplorer

God, why? :(

Ferfocel

pewnie bedzie niedlugo na put loc ker :)

ocenił(a) film na 7
Ferfocel

Jest już w sieci, na razie po angielsku.

Rajwant

Możesz podesłać gdzie konkretnie?

ocenił(a) film na 9
Ferfocel

subsmovieskropkacom

ocenił(a) film na 7
Ferfocel

c d a

pzdr

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 7
dabram17

Jest też na alltube :)

vorv

Dzięki dobrzy ludzie!

użytkownik usunięty
dabram17

rewelacyjny Jake! ale warto wspomnieć o aktorze grającym tego chłopca, niby jego udział w filmie był niewielki, ale skubaniec ma to coś w sobie i życzę mu by ktoś z najwyższej półki podłapał jego talent by mógł rozwijać karierę

ocenił(a) film na 8
dabram17

zgadzam się film świetny

dabram17

Bardzo podoba mi się Twoje określenie - "rodzaj szoku po smierci żony". Ludzie mają duży problem z akceptacją niekonwencjonalnych, niestandartowych zachowań związanych z żałobą, oceniają. Bardzo prawdziwy film, według mnie.
Utkwiły mi też w głowie słowa ojca (rewelacyjna rola):
- " Kiedy mężczyzna traci żonę, zostaje wdowcem. Dziecko traci rodzica, zostaje sierotą. Ale strata dziecka... Nie ma słowa, żeby to opisać. I nie powinno być".
Cały czas się bałam, że pójdzie to w jakiś romans z Karen, było blisko; moim zdaniem - trochę za blisko. Wolałabym, by zrobili z niej kogoś mniej atrakcyjnego, wolałabym, by była w normalnym związku (szkoda mi było tego jej faceta).
Straszne też dla mnie było to burzenie wspólnego domu, może dlatego, że mam inny stosunek do rzeczy, chyba się do nich przywiazuję jak do nośnika wspomnień. Chociaż w sumie dla głównego bohatera te rzeczy też miały znaczenie, mimo tego co twierdził, że to tylko "błyszczące rzeczy", że "nienawidzi tego domu" - skąd więc ta furia? A może nie mógł znieść właśnie tej pustki, została tylko skorupa, gdy nie było człowieka, który by w nie wlał życie.
Dziwnie obco wyglądają rzeczy martwych ludzi.
Film zdecydowanie jednego aktora - Jake Gyllenhaal jest świetny.

ocenił(a) film na 7
dabram17

O, i to co napisałeś powinno widnieć na filmweb jako opis filmu.

"Studium czlowieka z OCD ktory nagle przechodzi ciekawy a raczej niezwykly rodzaj szoku po stracie zony. Film po prostu szalony, oryginalny z genialnym aktorstwem i swietna muzyka"

Bo opis który 'wisi' aktualnie jest jakąś kpiną według mnie i nie zachęca do obejrzenia.

dabram17

Jak objawiała się ta choroba (ww. ocd) u głównego bohatera?

Ayllena

Tez sie zastanawiam, ten film w ogóle nie nawiązuje w żaden sposób do ocd..? lol

ocenił(a) film na 8
Ayllena

Np. przeszkadzało mu skrzypienie drzwi, więc rozebrał całą kabinę w kiblu. Trochę naciągane, ale da rade pociągnąć pod OCD

ocenił(a) film na 6
dabram17

No nie wiem, co jest takiego dobrego w tym filmie. Fakt, rola Gylenhala jest bardzo dobra, w sumie reszta obsady też jest dobra ale fabuła niestety pozostawia wiele do życzenia. Czekałem na jakiś fajny rozwój wydarzeń, a do końca filmu było raczej nudno. No może nie nudno ale też i niezbyt ciekawie. Taki film na 5 jak dla mnie. :/

ocenił(a) film na 9
dabram17

Skąd to ocd?

ocenił(a) film na 9
ossowska

To nie jest kliniczny przyklad OCD. Styl jego zycia, obsesyjne uporzadkowanie wszystkiego co robi, dbalosc o porzadek w szczegolach ... dla mnie to objaw niemal ocdowski. Moim zdaniem, gosc mial cos w tym rodzaju.

dabram17

ktoś chleje, ćpa, nie myje się, ma syf w domu - źle, ktoś dba o porządek, - chory psychicznie :) jak tu żyć? hehe

Mothyff

jak śmiałem się z filmu 'ogień w helikopterze' gdzie kilku rannych znafców wybija w pień tysiące kałachów z murzynami to mnie trolle mało nie zeżarły że to nie bajka a największa prawda i fałsz. Tu mamy podobną sytuację i 'jankesi' mówią zupełnie co innego. Sami sobie przyznają rację.

Burmiszcz

siema zjadłeś dżem?

Burmiszcz

dżem z truskafek?

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Spoksik, niektórzy użytkownicy mają problem z tym, że ktoś do nich na forum napisze. :)

hyrkan

nie kłam trollu, ty nie piszesz tylko ciekasz się po około 80 tematach mojego autorstwa jak typowy marny troll :)

Mothyff

Właśnie tak. Twoje wyzwiska we wszystkich tematach Twojego autorstwa świadczą o tym, że ktoś tu jest trollem. Tylko jeszcze musimy doprecyzować, kto taki.

Nikt Cię nie uprzedził, że na forum ludzie mogą Ci odpisać? :)

hyrkan

ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami. Ty nie odpisujesz a fanatycznie się ciekasz gdzie popadnie. No ale dla ciebie stwierdzenie 'plejada najlepszych aktorów' to także wyzwiska, więc o czym mowa z takim prostakiem?

Mothyff

Masz niejakie trudności ze stosowaniem adekwatnego słownictwa. Ciągle i ciągle ta przesada.

Właśnie czytałem u Miodka o tym zjawisku.

hyrkan

'we wszystkich tematach Twojego autorstwa' - nie rozumiesz, tego co sam piszesz? ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna.

Mothyff

Miodek pisze o tej dziwnej przesadzie. Tak naprawdę wypowiedzi nie mają wtedy żadnej mocy, gdy się odbiorcy przyzwyczają, że mocne nacechowanie emocjonalne słów to tylko element stylu, który nie oddaje rzeczywistości.

hyrkan

kolejny raz cytuję - WE WSZYSTKICH TEMATACH TWOJEGO AUTORSTWA' czyli jednak sam nie rozumiesz tego co piszesz więc - ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna.

Mothyff

Chodzi po prostu o to, że jeśli na rozmowę mówisz "furia", na rozmówcę "ofiara" etc, to słowa te tracą cały swój ładunek, stają się banalne.

To błąd stylistyczny.

hyrkan

a odpisywanie w 50 tematach i po 5-6 razy pod rząd samemu sobie to jaki błąd? błąd twojego mózgu czy twojej młodości, bo każdy forumowicz wie doskonale że tak normalny człowiek się nie zachowuje a więc po raz kolejny - ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna. Typowy troll i no-life.

zatkało i unikasz odpowiedzi na pytanie - co znaczy 'we wszystkich' ? hahaha gdzie w zdaniu - plejada najlepszych aktorów'' twoja płycizna umysłowa widzi słowa 'furia' czy 'ofiara' ? co za dekiel... więc znowu - ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna. Typowy troll i no-life.

Mothyff

Gdybym odpisał sobie, nie miałbyś powiadomienia. :)

Czyli to najwyraźniej Twój błąd. Jak zwykle.

Trollujesz we wszystkich tematach. Co mam tu jeszcze dodać, Mothyff?

hyrkan

ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna.

Mothyff

Tylko z zewnątrz to wygląda trochę inaczej. Widać Twoje obelgi i trudno Ci będzie przekonać kogokolwiek, że ja kłamię na Twój temat. Dokładnie każdy mój zarzut zechciałeś potwierdzić.

Dziękuję.

hyrkan

ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna.

Mothyff

Hihi. A jakiś trafny zarzut mógłbyś mi napisać?

hyrkan

ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna.

Mothyff

Oczywiście nie chciałbym Cię do niczego zmuszać. Masz wybór, czy pisać jakiś zarzut trafny, czy dalej kopiować jak niepełnosprawny.

hyrkan

ciągle kłamiesz, żyjesz kłamstwami, pogrążasz się coraz bardziej, twoje życie trolla to studnia kłamstw bez dna.

Mothyff

I znów będziesz miał wybór, czy napisać wreszcie post z sensem, czy znów bez sensu.

Obaj wiemy, jak będzie, ale teoretycznie miałeś wybór. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones