PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688536}

Destrukcja

Demolition
6,9 49 249
ocen
6,9 10 1 49249
5,5 17
ocen krytyków
Destrukcja
powrót do forum filmu Destrukcja

Lekki zawód

ocenił(a) film na 6



Film do połowy świetnie zrealizowany, tajemniczy, klimatyczny i ciągnie widza za sobą aby poznał zakończenie historii bohatera granego przez Jake'a. Niestety druga połowa filmu zmywa całą tajemniczość, zaczyna być trochę nużący i niestety z dobrego klimatu pozostają nici. Historie pobocznych bohaterów kompletnie mnie nie interesowały, a i cała demolka, która w pewnym sensie jest metaforą przestaje intrygować. Film zapewne docenią osoby, które straciły bliską, ukochaną osobe. Na plus dobre ujęcia, muzyka, przykuwająca pierwsza połowa filmu.

Niestety poprzednie filmy Jake'a (Enemy, Nightcrawler), które też w pewnym sensie badają psychike człowieka znacznie przypadły mi do gustu.

ocenił(a) film na 5
AzoriuSS

Mam jeszcze takie spostrzeżenie dotyczące reakcji bohatera w sytuacji nagłego zdarzenia:
- mianowicie zamiast krzyknąć coś w stylu "uważaj", "o boże", "o nie" on reaguje w najgłupszy możliwy sposób,
dodatkowo typowy dla amerykańskich biologicznych robotów i pączkożerców wydziera się: "łołołoł!" ???
Co to miało kur** być?
Idziesz chodnikiem i wpada na ciebie samochód a ty się drzesz "łołołoł!", masz wypadek samochodowy i "łołołoł!",
dowiadujesz się, że masz raka "łołołoł!", ginie ci żona "łołołoł!".
Całe życie tam to tylko "jał", "łał" i "łołołoł"?
Nie, do tego jest jeszcze "kaman", "joł", "fak" i "łodafak".
Czyli same wypowiedzi na poziomie.
W sumie co masz we łbie tak się drzesz, po tym filmie ludzie w kinie w "juesej" pewnie rozdarli japy i "łołołoł!",
u nas to tylko raczej "ale słabo!", albo "co za chała", lub "aaa idź w ...!".

Film taki sobie, mocno średni.

ocenił(a) film na 9
ZSGifMan

W Bułgarii na TAK kręci się głową na boki, na NIE "potakuje" głową z góry na dół. "Co kraj to obyczaj." Oceniasz film na 5, bo grający w nim Amerykanie są amerykańscy?

ocenił(a) film na 5
endowebo

Z tą Bułgarią, to wiem to od dawna.

Co do filmu, to tyle dałem, bo mi się normalnie nie podobał. Zazwyczaj gdy film nie był ewidentnie zły, to nie daję mniej niż 4-5 (no może czasami 3), żeby nie zachowywać się jak co poniektórzy zapryszczeni użytkownicy FW tzn. tylko 1 albo 10.
O tych zwrotach, to tylko była taka moja uwaga, że wg mnie ciągną film w dół i utrudniają jego ewentualny właściwy odbiór. O ile się w ogóle da.

Tyle.
PZDR.

P.S.
Daje też oczywiście 1 i 2, ale to już muszę naprawdę zionąć nienawiścią do filmu lub aktorów ;)

ocenił(a) film na 7
AzoriuSS

ja też już po seansie..długo czekałam na ten film no i niestety muszę się zgodzić z Tobą.fabuła ok,gra aktorska ok,muzyka ok...i tyle.zabrakło tego WOW,jakiegoś nieznośnego uczucia,które czasem film po sobie zostawia i tym samym pcha ku temu by obejrzeć go jeszcze raz.ktoś na forum napisał,że Jake zagrał na miarę DONNIEGO DARKO...osobiście jestem wielką i wierną fanką tego pana,ale do DD to daleko,daleko.zresztą nie ma co porównywać-to 2 całkiem różne filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones