PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151670}
5,1 46
ocen
5,1 10 1 46
Devil Dog: The Hound of Hell
powrót do forum filmu Devil Dog: The Hound of Hell

Zapomniany polski tytuł.
"Diabelski pies".
Emisja filmu TVP w 1985 r.
Info pochodzi z mojego archiwum filmowego.

jurado51

Witam, ten film niesamowicie wystraszył mnie w dzieciństwie, ale chciałbym się zapytać, czy jesteś w stanie zidentyfikować może inny horror wyświetlany w TVP mniej więcej w tym samym czasie. Pamiętam niewiele: rodzina z dwójką dzieci ( nastoletni chłopak i kilkuletnia dziewczynka) wprowadza się do domu, zaczynają się dziać dziwne rzeczy, podczas kolacji dziewczynka po przekrojeniu kotleta znajduje robaki- " mamo, nie lubię tego w mięsie"- zapamiętałem jej kwestię, a chłopak zaczyna lunatykować. Zjawiska te mają chyba związek z jakąś lampą w kształcie uschniętego drzewa czy coś w tym rodzaju. niestety dziś już nie pamiętam więcej szczegółów. Kojarzysz może co to może być za film, Na pewno nie jest żadna z części Amityville, choć przez wiele lat tak mi się zdawało. Byłbym wdzięczny za jakieś tropy.Pozdrawiam

hellboyjr

Witaj. Tak samo ja Ciebie Film "Diabelski pies" bardo mnie przeraził. Pamiętam jak go oglądałem kiedy byłem dzieckiem.Pamiętam jak potem gdy byłem sam w domu, patrzyłem ze strachem na okno, by nie otworzyło się i by nie wskoczył przez nie ten potwór w którego się zmieniał pies. Znalazłem ten film potem gdzieś w czeluściach internetu.
Film który opisujesz coś mi mówi. Gdzieś mi w głowie coś świta.
A nie było tam może takiej sceny, gdy para wracała samochodem z przyjęcia od tej rodziny i nagle na ich szybę zaczęły spadać takie jakby "kleksy" (nie pamiętam zbyt dobrze ale dziecięca pamięć, lata 80 i czarno-biały telewizor), po czym para zginęła wpadając w przepaść. W innej zaś scenie, główna bohaterka znalazła w piwniczce w słoiku jakby bijące serce. A w finałowej scenie ratując swego syna weszła do jego pokoju gdzie wiał silny wiatr i musiała zaciągnąć na silę go na środek jakby pentagramu by ocalić jego dusze.
A jeszcze inne horrory o mniej więcej o podobnej tematyce z lat 80 to z czystym sumieniem mogę polecić Ci "Zaproszenie do piekła".
Pewna rodzina sprowadza się do miasta, gdzie okazuje się, ze działa pewna sekta na czele z kobietą - demonem. I ojciec rodziny musi stawić czoła złu, by uratować swych bliskich.

Archangelus Raphael

Witaj.
A nie pamiętasz tytułu tego filmu z pokojem i pentagramem ?

ozric111

Jeżeli jest to ten film, który pamiętam to będzie to chyba
https://www.filmweb.pl/film/Something+Evil-1972-9658
Ale muszę sam to obejrzeć by to potwierdzić i zweryfikować z dziecięcymi wspomnieniami.
A tak kończąc "Devil doga" Znalazłem na You Tubie ale tylko w angielskiej wersji językowej, ale da się obejrzeć ze zrozumieniem.

Archangelus Raphael

Nie jestem pewien czy to ten sam film, scena z opętanym dzieciakiem podobna... Z tego filmu zapamiętałem jeszcze jak na początku i końcu filmu, w oknie jednego z pokoi widać jakby takie świecące oczy. Pamiętam, że oglądałem go w wakacje..

Archangelus Raphael

A tego filmu nie kojarzysz, też był emitowany w kinie nocnym w latach 80.

Akcja toczy się w nawiedzonym domu, do którego wprowadza się pewna rodzina; matka, ojciec i chyba dwoje dzieci.
Matkę zaczyna prześladować duch; miała jakieś zwidy typu: na talerzach zamiast jedzenia robaki.. Pamiętam jeszcze scenę, w której kieruje autem i to coś zaczyna przejmować kontrolę nad samochodem, kierownica sama kieruje i auto gdzieś wiezie kobietę albo próbuje ją zabić, nie pamiętam..
Kobieta próbuje rozwiązać tę zagadkę, znajduje jakiś grób, który zaczyna się jakby trząść i chyba pęka ale nie bardzo pamiętam...
Tyle zapamiętałem..
Może też to oglądałeś i zapamiętałeś więcej scen..?

ozric111

Co do pierwszej Twojej wypowiedzi. To może być ten film, lecz Twoje wspomnienie z czasu gdy go obejrzałeś mogło trochę zniekształcić obraz pamięci. Tak samo miałem z 'Diabelskim psem". Gdy go oglądałem jako dzieciak, to pamiętam straszny horror z psem, który zamieniał się w potwora i zabijał ludzi. Gdy objeżdżałem go po latach zobaczyłem gumową lalkę, która imitowała psa potwora i i kilka animowanych efektów specjalnych. Ale wspomnienia nieprzespanych nocy pozostały i tak chciałem zapamiętać ten film.
Natomiast taki film "Zaproszenie do Piekła". który oglądałem po latach, to on by się obronił i dziś. trzeba by było zrobić tylko kilka małych modyfikacji i taki lekki horrorek by zachwycił.
Co do drugiego Twego pytania, to nie kojarzę tego filmu. Choć kiedyś w epoce VHS szpikowałem się horrorami.
Pamiętam taki film w którym główną bohaterką była taka młoda, piękna dziewczyna, w której wszyscy się zakochiwali. Ale w okół niej działo się coś złego. I pewien fotograf zrobił jej zdjęcie ale na fotografii jej nie było i odkrył, ze ona jest czarownicą, a ona zabiła go gdy jechał samochodem hamulce przestały mu działać i maska sama się otworzyła , by nie widział drogi.
Innym filmem, który kojarzę z ery VHS, było o kobiecie, która najmowała się u ludzi jako niania, by porywać świeżo urodzone dzieci i składać je w ofierze drzewu. Potem w finałowej scenie ojciec wziął piłę i chciał ściąć to drzewo a tu krew się lała i walczył z tą kobietą druidem.
Potem był taki film o samotnym ojcu, który miał dwoje dzieci z dziwnymi mocami. I przyjechała taka banda motocyklistów, którzy zabili tego ojca. A te dzieci go wskrzesiły i on chodził i jako zombie zabijał tych motocyklistów.
Było tego od groma a tytułów do dziś nie pamiętam
Wpisz ten problem na forum ogólnym Filmwebu, na pewno ktoś sobie to przypomni.


P.S. A z tym filmem co opisałeś to nie było tam takiej fabuły, ze tą kobietę prześladował jakby duch zmarłej przed wieloma laty kobiety utożsamiającej się teraz z nią. I była tam taka scena, ze ta stojąc przed lustrem a w lustrze odbijał się duch tamtej zmarłej kobiety.

Archangelus Raphael

Kojarzę film o ojcu wskrzeszonym przez dzieciaki..
Prawdopodobnie to będzie Kiss daddy goodbye / Zemsta zombie z 1981.

Archangelus Raphael

Witam, niestety z tego filmu, który usiłuję zidentyfikować nie pamiętam więcej szczegółów, a nawet tych które podałem nie jestem dziś do końca pewien, poza motywem z robakami w kotlecie przy kolacji bo to pamiętam na 100%. Musiałem mieć wtedy jakieś 7-8 lat. Próbowałem szukać tego tytułu na różne sposoby, nawet wpisując na imdb słowa klucze, ale to ślepa uliczka. Dotarłem też do informacji, że w tamtym okresie był u nas wyświetlany serial- antologia grozy pod tytułem HAMMER HOUSE OF HORROR ,ale na podstawie streszczeń poszczególnych odcinków nic mi tu nie pasuje. Sprawa wydaje się więc być niemal beznadziejna. Natomiast jeśli chodzi o ZAPROSZENIE DO PIEKŁA to zobaczyłem to dużo później uzupełniając braki w filmogafii Cravena,i siłą rzeczy już nie robił takiego wrażenia jakie zapewne wywarłby obejrzany w dzieciństwie.

hellboyjr

Wejdź na zakładkę "Mój Filmweb", potem w "Forum". Tam w dziale "Filmy" opisz ten film. Ktoś na pewno skojarzy. Ja tak odnalazłem wiele filmów, które pamiętałem szczątkowo. Jakieś twarze, jakieś urywki scen. Ale zawsze ktoś skojarzył i podał tytuł.
A co myślisz o polskich horrorach???

Archangelus Raphael

Tak zrobiłem już jakiś czas temu, opisałem ten film na forum i jeszcze w paru innych miejscach na filmwebie ( takich jak tu), i niestety odzew był znikomy. tTn film mogą pamiętać użytkownicy w wieku 40+ a żeby tytuł skojarzyć to chyba jeszcze dużo starsi. Jeśli chodzi o polskie horrory to najwyżej oceniam: DOM SARY oryginalna historia i rewelacyjny klimat jak z produkcji wytwórni Hammer, WILCZYCĘ choć tu nie końca wykorzystano potencjał, oraz MEDIUM nie całkiem horror, bardziej thriller-mystery, ale byłem pod wrażeniem fabuły i realizacji, chyba za mało doceniany polski film. Widziałem jeszcze kilka pozycji ,ale były one raczej rozczarowujące, choć miały jakieś tam przebłyski, fajne pomysły i czasem atmosferę. w sumie niewiele takiego kina u nas się kręci a szkoda. Mamy olbrzymi potencjał w postaci literatury i miotolgii słowiańskiej, aby robić ciekawe i oryginalne horrory ,ale ten gatunek u nas jest traktotwany jako coś gorszej kategorii, stąd wydaje mi sie niewielkie zainteresowanie filmowców i producentów, a może też brakuje utalentowanych ludzi, którzy mogliby jakoś sensownie ugryść ten temat, trudno powiedzieć.

hellboyjr

No zgadzam się z Tobą w 100%!!!!!
Po pierwsze bo wymieniłeś najlepsze polskie horrory. "Wilczyca" - Ghotic-horror z klimatem. Zero potworów, jeden jumpscare a trzymał w napięciu od początku do końca. Ta atmosfera tej brudnej zimy, tego zamkniętego pałacu. Film ma już ponad 40 lat a nadal chętnie do niego wracam.
Medium. Tak gdzieś, kiedyś czytałem, ze gdyby ten film powstał w Ameryce, to byłby to klasyk kina grozy przymierzany do "Egzorcysty", "Omena", czy "Dziecka Rosemary". Rzeczywiście sam pomysł fabuły tego film to balsam dla estetyki. Rozwój akcji, odkrywanie tajemnicy i finał.
Ja do tych horrorów dorzucam jeszcze "Dla Ciebie i ognia". Taka polska odpowiedź na "Harrego Angela" i "Adwokata diabła". Pomysł znakomity. lecz wykonanie fatalne. Jakaś amatorska wytwórnia go kręciała, nie wiem dla czego, bo potencjał tego filmu był przeogromny. Ale suma summarum ogląda się to z emocjami.

A po drugie masz absolutną rację co do polskiego podejścia do kina grozy. Moim zdaniem Polacy jak wszystkie nacje lubią horrory. Więc czemu Amerykanie kręcą jeden horror za drugim, tworząc z nich niemal serie. A nasi rodzimi twórcy poszli w drogą nędznych komedyjek romantycznych, kina gangsterskiego, czy politycznego. Przegnajając się w nich w ilości nagości, przemocy i wulgaryzmów, licząc na to, ze któryś z dialogów z ich filmów wejdzie do kanonu polskiego języka.
Nie wiem. Moim zdaniem nie tedy droga.

Powodzenia w poszukiwaniu filmu.

hellboyjr

A tak na marginesie. W ramach filmu, którego poszukujesz. To nie był ten film przypadkiem????
https://www.filmweb.pl/film/Something+Evil-1972-9658
Powinien być gdzieś na Youtube.

Archangelus Raphael

Chyba przypadkiem to będzie ten film, tylko jakoś inaczej go zapamiętałem :) Wtedy budził moją grozę...
Tearaz po ponownym obejrzeniu, to jakby zupełnie inny film.. Mimo to cieszę się, że go odnalazłem, po tylu latach, dzięki Tobie ;)

Próbuję jeszcze zidentyfikować takie tytuły ale nic mi z tego nie wychodzi. Żałuję, że nie robiłem sobie jakichś spisów czy notatek odnośnie oglądanych filmów ale chyba byłem wtedy zbyt młodym leszczem, żeby pomyśleć o tak przydatnej czynności..
Te filmy również były emitowane w kinie nocnym:

Czynsz z zaświatów - prod. hiszpańskiej emisja w '83
Nocni goście - ang emisja w '89
Powrót czarownicy - ang emisja' 84
Tak bardzo cierpieć - ang emisja '84
Śmierć nie jest taka straszna - emisja' 91
Dzieci (lub Dzień- być może to literówka) wilkołaka - ang emisja '83

ozric111

Witam. DZIECI WILKOŁAKA to będzie na bank CHILDREN OF THE FULL MOON z antologii HAMMER HOUSE OF HORROR o któej tu juz wspominałem ( przepraszam, mam problem z linkowaniem), a POWRÓT CZAROWNICY to bardzo możliwe że THE WITCHING HOUR z tej samej antologii, reszta jest faktycznie bardzo trudna do identyfikacji bo brak odpowiedników tych polskich tytułów gdziekolwiek.

hellboyjr

Rzeczywiście, nie skojarzyłem ich jakoś z tą serią... Na bank to będzie to, reszta ciężka sprawa.Intryguje mnie pozycja 4, być może to właśnie film, którego szukamy.. :)
Czynsz z zaświatów kojarzę z La Casa con la scala nel buio '83, tak na 80%.

ozric111

Jeśli to ten to imdb podaje, że to produkcja włoska Lamberto Bavy, tytuł angielski a BLADE IN THE DARK, jest tez na youtube, w wolnej chwili spojrzę, ciekawe czy coś skojarzę, że mogłem to oglądąa w dzieciństwie.

Archangelus Raphael

Włączyłem to na youtube i właśnie skonczyłem. Przez moment serce zabiło mi mocniej, bo opis fabuły i pewne elementy mogłyby się zgadzać, nawet rodzina wyglądała mniej więcej podobnie do tej którą zapamiętałem , ale to jednak nie to, historia jest inna i nie ma ani jednej sceny którą kojarzyłem. Ale, cholera to był jakiś bardzo podobny film, możliwe że tez jakaś produkcja telewizyjna z tego okresu. w każdym razie dzięki za propozycję.

jurado51

Ech stare dobre czasy.Wtrącę się do dyskusji.Diabelski Pies oglądałem. ( wtedy) Pamiętacie z z tamtych czasów : Strach na wróble? (tytuł był inny) Powrót Czarownicy też oglądałem. Nie mogę ustalić filmu w którym w finałowej scenie chłopak ? kijem hokejowym zabija rodziców? Wcześniej jeszcze scenka martwy kot w lodówce,przyjęcie urodzinowe i krew z rur.Kolejny film to : ulewa,rodzina? jedzie samochodem i przejeżdża kolesia w żółtym deszczaku,później się okazuje,że go nie zabili i zabierają go do auta...Pozdrawiam.

slawekgrzenkowicz

Przypadkiem trafiłem na ten wątek. Podejrzewam, że chodzi Tobie o The Two Faces of Evil z serii Hammer House of Horror. Mam tutaj na myśli scenę z potrąceniem na drodze człowieka w żółtym płaszczu przeciwdeszczowym.
Pozdrawiam !

jurado51

Ooo w sumie to niedawno ta emisja miała miejsce. :-)

jurado51

Film został wyemitowany przez TVP, w kinie nocnym , w 1984 roku, w sobotę 13.10 o godz. 23.25 :)

oneofthefew

Ty masz ten film ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones