PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809318}

Diabeł wcielony

The Devil All the Time
7,1 56 137
ocen
7,1 10 1 56137
6,1 24
oceny krytyków
Diabeł wcielony
powrót do forum filmu Diabeł wcielony
ocenił(a) film na 9
Ewc1ol

tak, całkiem smaczna produkcja

Ewc1ol

oj tak! i to uczucie ciężkości, po zakończeniu seansu!

ocenił(a) film na 6
Ewc1ol

Strasznie nadużywany ten tekst, powielany w kółko i w kółko.

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

Skoro jakieś określenie jest dobre to czy wielu ludzi nie może używać go do określania wielu rzeczy?

ocenił(a) film na 6
WTTW_FILM

Wydaje mi się, że język polski jest jednak na tyle bogaty i rozmaity, że można wykrzesać z siebie odrobinę inicjatywy, by zamiast wyświechtanej frazy użyć czegoś lepszego (bo nie, ta metafora z krojeniem nie jest szczególnie dobra, to jednostrzałowy tekst). Ale wiadomo, łatwiej pisać w kółko coś, co się gdzieś podpatrzyło. Tylko zwyczajnie robi się to już nudne.

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

Czyli trzeba celowo kombinować byle by nie używać popularnych zwrotów i to tylko dlatego żeby 1 na 1000 użytkowników był zadowolony? Pewnie mógł napisać inaczej ale po właściwie po co?

ocenił(a) film na 6
WTTW_FILM

Zabawne, że pisanie zdań innych niż jakieś kalki w obiegu to według Ciebie kombinowanie. Ja mam inne pytanie - mógł i napisał tekst o klimacie który można kroić nożem, ale właściwie po co? Równie dobrze można było napisać "gęsty klimat", różnica jest tylko taka, że ta metafora brzmi już natrętnie, tak bardzo jest zgrana i zużyta. Łapię, że znaczna część ludzi uwielbia chwytne teksty powtarzane przez wszystkich, ale wypowiadam się przecież za siebie, jako ktoś, kogo nuży już trafianie na te same małpowane frazy.

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

Generalnie stosowanie takich sformułowań jest oszczędnością czasu - zrozumiałeś o co mi chodziło, prawda? Po co się rozpisywać, zamieniać słowa, żeby oddać jedną prostą ideę, jeśli można napisać to w kilku słowach? Celem komunikacji jest to, aby druga osoba zrozumiała przekaz.

ocenił(a) film na 8
Ewc1ol

Mnie Twój komentarz przekonał do tego, aby obejrzeć zwiastun, a potem cały film:) Dzięki:)

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

Kiedy przychodzisz na filmweb a tu zamiast o filmie dyskutujesz o języku polskim xd ja nie mam nic do dodania więcej niż to co odpisał ci kolega wyżej więc może zmieńmy temat bo to w końcu forum filmowe.

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Ha, dokładnie, święte słowa

Ewc1ol

Rozwalaja mnie czasami komentarze tych niektórych ludzi co staraja sie pisac jak super inteligenci i jeden komentarz pisza godzinę;D

ocenił(a) film na 9
Ewc1ol

Zgadzam się, klimat jest tak gęsty, że po paru minutach widz czuje się, jakby był częścią tej historii. Film pochłonął mnie w całości. Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones