PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106830}
5,6 75
ocen
5,6 10 1 75

Diamante Lobo
powrót do forum filmu Diamante Lobo

Do pewnego momentu ogląda się jak typowy spaghetti western - banda wyjętych spod prawa zbirów terroryzuje małe miasteczko na granicy z Meksykiem zabijając lokalnego księdza i zastraszając przedstawicieli prawa. Do czasu aż w miasteczku pojawia się brat bliźniak zabitego księdza (w tej roli oczywiście Lee van Cleef). Od tej chwili film najbardziej zachwyca. Jest wysmakowany, niektóre ujęcia są wręcz surrealistyczne w dobrym znaczeniu tego słowa. Znakomita rola Jacka Palance'a.
Film polecam miłośnikom dobrych a przy tym nietypowych spaghetti westernów.
Moja ocena 9/10

ocenił(a) film na 5
salus_in_platone

Jak dla mnie jedyne plusy filmu to na prawdę śliczna Sybil Danning i doskonała muzyka. Reszta? szkoda gadać....Mimo, że lubię Cleefa to mocno się zdenerwowałem oglądając to "dzieło". Reżyser chciał stworzyć tu klimat znany z filmów Leone, nie za bardzo mu wyszło, choć gdyby to Leone reżyserował to kto wie...

ocenił(a) film na 7
gggggrzegorz

Myślę, że bardziej chciał tu stworzyć klimat rodem z filmu http://www.filmweb.pl/film/E+Dio+disse+a+Caino-1970-118801 , nie ma tu prawie nic wzorowanego na Leone

ocenił(a) film na 5
Hildefix

Oczywiście to Twoje zdanie ;)

ocenił(a) film na 7
gggggrzegorz

Ja byłem zachwycony drugą połową filmu, na wpół oniryczną. I świetną grą Pana głównego bandyty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones