PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 879
ocen
8,3 10 1 498879
8,0 52
oceny krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

I oto przed nami kolejny film mistrza, w którym gdy flaki latają tam i z powrotem chlastając
bohaterów po gębach, śmiejesz się jak dziki. Inna rzecz, że flaków jak zwykle przesyt, ale to już
reguła, znak rozpoznawczy i nawet nie ma co ujmować.
Jak zwykle także mistrzostwo czarnego humoru, cięte jak kwiatki w wazonie dialogi i doskonała
gra aktorska. Po Pulp Fiction i Bękartach wojny najlepszy z dorobku Tarantino (jak dla mnie,
naturalnie).
Ciekawie dobrani aktorzy- J.Fox i Ch. Waltz, nie jakieś oklepane mordy typu L. Lohan i inne
śmieszne gwiazdki. Di Caprio zagrał tak naturalnego ulizanego gogusia łasego na kasę, że
może można by było się zastanowić nad jakąś nagrodą? :P Waltz już dostał za swoją rolę,
niech inni też mają :]
Fabuła- nietuzinkowa, urzeka w niej przeplatający się motyw miłości, a także przyjaźni i jest on
zrealizowany zupełnie inaczej, ponieważ by ocalić ukochaną nie wystarczy jedynie krzyknąć
przed ołtarzem 'nie!'. A przyjaźń głównych bohaterów nadaje filmowi sens, jest poniekąd
spoiwem tych wszystkich strzelanek i rzezi.
Inna sprawa, odnosząc się do komentarza poprzednika, Tarantino wyrobił sobie już pewien
styl, charakter swoich filmów, które zdają się podążać za tą samą konwencją. Na dobrą
sprawę nie wiadomo czy to już rutyna, a jeśli nawet to ... lubię tą jego rutynę ;)
Film na miarę reżysera, jak zwykle pokazał pazur; nawet jego mała rola była jak większość jego
filmów- z przytupem i z melodyjką ;D obraz dla ludzi, którzy lubią coś bardziej kontrowersyjnego
niż nudne oklepane komedie miłosne z J. Aniston albo H. Grantem. Warto!

((Tarantino! przygarnij mnie i ucz jak Yoda młodego Skywalkera ! :D ))

nutka8907

Chyba nie ten film oglądałeś. Gzie ty tam jakieś flaki widzialeś? Chlapiąca krew ok, była, nawet hektolitry. Ale flaki? Nie widziałem.

fikolaja

po pierwsze nie "widziałEŚ" tylko "widziaŁAŚ", po drugie można było kilka razy te flaki zobaczyć, tudzież usłyszeć; a jeśli piszesz, że chlapiąca krew jest ok, to dziwne masz upodobania, ale szanuję to :P

ocenił(a) film na 10
nutka8907

Jak na Tarantino to tych flaków nie było tak dużo :)
Zgadzam się, że Django jest - wg mnie, tak jak i wg Ciebie - najlepszy po Pulp Fiction i Bękartach (jednak zastrzegam, że jeszcze nie widziałem Wściekłych psów); nieźli DiCaprio i Jackson, ale przede wszystkim niesamowity Waltz!
Co do roli QT - to przynajmniej odszedł efektownie :D

nutka8907

Słyszeć flaki... ciekawa rzecz. Nadal upierać będę się przy zdaniu że flaków w filmie nie było, niezależnie od tego czy jesteś samcem czy samicą. I nigdezie nie napisałem "chlapiąca krew jest ok". Jeśli ty nie wiesz jaką funkcję w zdaniu pełnią przecinki to już nie jest mój, a Twój problem.

ocenił(a) film na 9
nutka8907

Niby rutyna ale jednak coś innego - zachowana chronologia i brak podziału na rozdziały, jedynie kilka drobnych retrospekcji. W przeciwnym wypadku na bank pojawiłyby się opinie, że QT zaczął zjadać własny ogon. No ale tu nie mogło być inaczej, w końcu to spaghetti western/southern więc niech się ciągnie jak... spaghetti;)

Co tu dużo mówić, Quentin Tarantino jest geniuszem. A jak się jeszcze pomyśli na jak prostym i bezczelnym patencie robi swoje filmy, czyni go to jeszcze bardziej genialnym.

ocenił(a) film na 5
nutka8907

aha, fajnie ze dicaprio czy l.jackson to nie sa oklepane mordy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones