PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 407
ocen
8,3 10 1 498407
8,0 51
ocen krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Dumas

użytkownik usunięty

Alexandre Dumas był ćwierć-afrykańczykiem. Istnieją solidne teorie, że miał niewielki wkład w swoje książki. Posiadał wydawnictwo i wielu ghostwriterów jak podobnie jak Patterson, Cussler czy Ludlum. Jego głównym współpracownikiem był Auguste Maquet, który podobno tworzył cały szkielet fabularny powieści a Dumas je edytował i wzbogacał swoimi pomysłami. Gdy Maquet próbował wydać książkę pod własnym nazwiskiem podobno usłyszał, że "napisał arcydzieło ale nie wydadzą go, bo jest nieznanym autorem". Nigdy nie doczekał się swojego imienia na książkach, za które Dumas zbierał laury. Czy to prawda, nie wiem ale historia ciekawa. Absolutnie nie chcę tutaj dyskredytować zdolności literackich czy artystycznych Afrykańczyków; żyło i żyje bardzo wielu znakomitych artystów ciemnoskórych.

użytkownik usunięty

"jak podobnie jak" - przepraszam za błąd.

ocenił(a) film na 10

A jak to się ma do Django ? :)

użytkownik usunięty
Gladiator1000

W filmie dr Shultz wspomina, że Dumas napisał Trzech Muszkieterów. Scena ta widocznie ma być przeciwwagą dla rasistowskiego, pseudonaukowego wywodu Calvina. Jednak Tarantino nie bardzo trafił, jeśli informacje, które podałem są prawdziwe. Ogólnie to wrzuciłem to jako ciekawostkę, informacji nigdy za wiele ;) A film świetny jak i ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 10

No dokładnie,tylko wspominał:przed podpisaniem umowy z Calvinem. Kilka zdań na ponad dwie godziny filmu. Nie ma co przykładać do tego takiej wagi :)

użytkownik usunięty
Gladiator1000

Wiem, taki detal, ciekawostka :)

ocenił(a) film na 5

no ilu jest tych afrykanczykow w porownaniu z europejczykami?

olajuwon

Nie sądzę aby za Dumasa istnieli ghostwriterzy (czyli ludzie piszący za kogoś), choć pisarzy można było już wtedy wynająć. Nie słyszałem awet, aby możni zlecając biografie swoje/przodków przodków podpisywali je swoimi/przodkowymi nazwiskami.

PS. Wie ktoś coś w temacie wielkich artystów (poza muzykami oczywiście) z Afryki? Z czystej ciekawości pytam.

ocenił(a) film na 10

Był "troszku" brązowy.

ocenił(a) film na 5

"Istnieją solidne teorie"? Wróć, jak będziesz miał dowody, a nie "solidne teorie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones