PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 647
ocen
8,3 10 1 498647
8,0 51
ocen krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Wie ktoś, jak nazywają się te duże drzewa z białymi, zwisającymi jak włosy nitkami? Widać je,
kiedy Django przyjeżdża do posiadłości Big Daddy'ego i rozmawia z Betiną. Te drzewa często
pojawiają się w filmach umiejscowionych na prowincji południowych stanów USA, głównie w
starych posiadłościach z wielkimi, pańskimi domami.

la_vengeresse

Oak trees ? :)

ocenił(a) film na 9
natalis

Nie, 'oak' to po prostu 'dąb' po angielsku. Tamte drzewa są całkiem inne i wydaje mi się, że występują tylko w południowych stanach USA.

la_vengeresse

http://neworleanscitypark.com/live_oaks.html - wydają się podobne z wiszącymi kwiatostanami, ale może faktycznie, trochę korzeń za bardzo rozbudowany, tamte były wyższe....

ocenił(a) film na 9
natalis

W sumie podobne, ale to chyba nie te, chociaż pewności nie mam. Przejrzałem zresztą wszystkie rodzaje i odmiany dębu i nie znalazłem nic podobnego.

ocenił(a) film na 10
la_vengeresse

to dęby, tylko pokryte czymś co nazywa się spanish moss

użytkownik usunięty
la_vengeresse

to dęby a te nitki przypominające włosy to oplątwy- coś w stylu naszej jemioły, tylko nie będące pasożytami. Występuję w ciepłym klimacie- czyli m.in. w południowych, wilgotnych stanach USA.

la_vengeresse

Oplątwa brodaczkowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones