PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 667
ocen
8,3 10 1 498667
8,0 51
ocen krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi w scenie, w której
Waltz strzela do Leo ?
Calvin bardzo nalegał na uścisk dłoni, ale Dr. Schultz wręcz przeciwnie - czy jest w tym ukryty jakiś głębszy sens - czy to tylko wymysł reżysera ?

ocenił(a) film na 8
Caveira

Ja się wciąż zastanawiam czy gdyby jednak doktor podał mu rękę, to Calvin pozwoliłby im odejść? Myślę, że scena uścisku dłoni ma swoje wyjaśnienie. Chwilę wcześniej w salonie doktor słuchając muzyki, przypomina sobie scenę niewolnika rzuconego psom na pożarcie, doktor nie był w stanie zmusić się do uścisku dłoni takiemu okrutnikowi jak Calvin, który uwielbiał przemoc (scena walk, torturowanie nieposłusznych niewolników itd.) doktor był łowcą głów, ale nie zabijał dla przyjemności, nie znęcał się nad swoimi ofiarami jak to robił Calvin, zabijał dla pieniędzy, myślę, że na Dzikim Zachodzie to była kwestia honoru.

ocenił(a) film na 10
Ame_errante

Psychologicznie jest to wytłumaczalne. Zdarza się czasami niesmak układania się z jakimś ch.jem. Adrenalina już zeszła, wszystko jest po, strony się rozchodzą, a ciebie jednak gryzie robal, że "trzeba mu było przypier..ić". Rozpamiętywanie tuż po sytuacji buduje tło dla resentymentalnych reakcji, stąd wrażenie jakiegoś nielogicznego kiczu (że się wzruszył).

ocenił(a) film na 8
adam_zielinski_7121

Niekoniecznie wzruszył, raczej zrobił swoje. Musiał przewidzieć jak to się skończy, a jednak zaryzykował.

ocenił(a) film na 7
Caveira

Schulz po wystrzeleniu mówi "nie mogłem się oprzec". Imo to słowa Tarantino skierowane bezpośrednio do widza. Wiedział, że spokojnie mógłby skończyć film w tym momencie, ale za bardzo go kusiła opcja z końcową masakrą, którą tak bardzo uwielbia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones