PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219474}

Dla zapomnianego żołnierza

Voor een verloren soldaat
6,8 233
oceny
6,8 10 1 233
Dla zapomnianego żołnierza
powrót do forum filmu Dla zapomnianego żołnierza

Zdziwiło mnie karygodne niepodobieństwo między filmem a książką. Film jest przesłodzony, przykre fakty zostały totalnie zamaskowane. W filmie mamy słodką miłość chłopca z żołnierzykiem, uroczą "czułą scenę łóżkową" i inne tego typu wątki, natomiast w książce nie było tak kolorowo. Krótkie streszczenie: W książce Jeroen ma 11, nie 12 lat, co według tamtejszego prawa zabraniało by im seksu. Po drugie pierwszy raz Jeroena nie odbył się w przytulnym pokoju tylko w starej stodole w której nie doszło do miłości, lecz do napaści seksualnej. Jeroen był wtedy przerażony i niepewny a walt niedelikatny i szorstki. Jednak Jeroenowi spodobało się to dziwne i nowe uczucie. Chciał więcej Walta. Walt natomiast jeszcze parokrotnie zmusił go do seksu. Jeroen oddalił się od swojej przybranej rodziny natomiast żołnierz nie potrafił nawet dobrze wymówić imienia chłopca. Tak czy siak moim zdaniem najpierw film, potem książka.

VenusAngelic

No i wszystko jasne! Książka przedstawia jak to zazwyczaj w życiu naprawdę wygląda w takiej sytuacji, a film stworzył fantazmatyczny magiczny przesłodzony fantazyjny wizerunek takiej relacji. To smutne, że taka miłość jednak nie może mieć miejsca w tym świecie, że, jeszcze raz muszę to powiedzieć, w świecie liczy się tylko seks i przyjemność. Ah, mam sentyment do tego filmu bo widziałem go w okresie dojrzewania;p A książka jest gdzieś dostępna po polsku albo po angielsku?

ocenił(a) film na 8
mariouszek

Polskiej wersji książki niestety nie ma. W wersji angielskiej można za to kupić wszędzie, ale jedyną wadą jest to że tylko w zagranicznych księgarniach internetowych i innych tego typu stronkach ;p

mariouszek

Ja mam po angielsku, jakby ktoś chciał.

mariouszek

"To smutne, że taka miłość jednak nie może mieć miejsca w tym świecie" - może o ile jest to relacja między ojcem i synem - tylko wtedy jest to normalne i zgodne z prawem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones