PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5096}
6,6 971
ocen
6,6 10 1 971
Do krwi ostatniej...
powrót do forum filmu Do krwi ostatniej...

Bitwa pod Lenino pokazana perfekcyjnie, właśnie tak wyobrażam sobie bitwę na froncie
wschodnim. Ruscy w całej swej kinematografii nie zrobili lepiej bitwy, choć budżety mieli
nieograniczone. Poza tym film bez zbędnej propagandy, oddający klimat polskich żołnierzy w
ZSRR. Naprawdę dobrze zrobiony film i bardzo ciekawy, zawiera dużo treści.

mirek1975

Grubo się mylisz. Zobacz sobie bitwę na łuku kurskim w filmie Osvobozhdenie

aethersis

Tak się składa, że akurat obejrzałem film Wyzwolenie, w której pokazano bitwę na łuku kurskim. Bitwa rzeczywiście przedstawiona bardzo dobrze, robi wrażenie szeroka perspektywa po horyzont , na czele suną czołgi , za nimi idzie tyralierami piechota - nic dodać nic ująć, ale bitwa pod Lenino ma tę przewagę że jest pokazana bardziej "na zbliżeniu"; w sumie oba obrazy pokazujące realia bitew bardzo dobre.

ocenił(a) film na 7
mirek1975

"Wyzwolenie" też było propagandą idealizującą armię radziecką i jej sukcesy. Niemcy przegrali ale powiedzmy sobie szczerze w ogólnym rozrachunku całej wojny na wschodzie zadecydowała ilość a nie strategia. Bitwa pod Kurskiem była akurat wyjątkiem. Sowieci znali jeszcze przed uderzeniem plany Niemców i to zadecydowało o wyniku, ale ilu zginęło w tej wojnie Rosjan a ilu Niemców ?

ocenił(a) film na 10
Rahabiel

Mam pytanie z innej beczki, wiecie, gdzie można znaleźć i obejrzeć film "Generał Berling" ?

Rahabiel

Ja też mam pytanie z innej beczki - Czy film to jest to samo co serial tylko krótszy?

ocenił(a) film na 2
mirek1975

Według mnie kiepsko pokazana bitwa. Dwudziestu żołnierzy w ciasnym kadrze i niemieckie czołgi z dykty, na zasadzie im bardziej kanciasty tym bardziej niemiecki.

ocenił(a) film na 1
mirek1975

No treści to ma sporo - kłamliwych. 15-22 minuta - zemdliło mnie, Zresztą cały film jest taki. Pełen przeinaczeń i zwykłych kłamstw. Technicznie oczywiście zrobiony dobrze, dużo lepiej niż dzisiejsze wojenne serialiki, typu 'Czas honoru'.

arkonia

Film propagandowy, takie były czasy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones