PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605169}

Do szaleństwa

Like Crazy
6,5 28 828
ocen
6,5 10 1 28828
6,3 3
oceny krytyków
Do szaleństwa
powrót do forum filmu Do szaleństwa

mieszane uczucia

ocenił(a) film na 7

nie wiem jak ocenić ten film
od strony realizacji zrobił na mnie wrażenie: kręcony zwykłą kamerą od ręki, a jak pięknie sfilmowany!!
a sama historia: opowiastka o dwójce dzieciaków ( bo tak trzeba ich nazwać), którzy próbują stworzyć poważny związek na odległość, problem w tym ze to co ich łączy to nie miłość a zwykłe szczeniackie zakochanie
nie potrafią dorosnąć do tego uczucia, samolubni nawzajem niszczą to co ich łączyło, uzależniając się od siebie. Żyjąc przeszłością nie mogą stworzyć udanego związku z nikim innym (Jacob), porównując swoich partnerów (Anna) skazują tego nowego na porażkę. Miłość nie zawsze jest w stanie pokonać każdą barierę, największym zabójcą jest dla niej czas. Bohaterowie dojrzewają, zmieniają się, niestety ta druga osoba nie jest przy tym, nie dorastają razem, stąd stają się dla siebie powoli obcy. Niestety Anna i Jacob boją się przyznać sami przed sobą, ze ta szczeniacka miłość zaczyna im przeszkadzać, nie pasują oni nawzajem do swoich światów, ale to przywiązanie, powoduje że wciąż do siebie wracają, nie potrafią tego przerwać mimo że wszystkie znaki na niebie mówią by z tym skończyć i iść dalej. Otrzymanie wizy i rozstanie z Simonem motywuje Anne do wyjazdu do USA ale tam już nie czeka na nią ten sam Jacob, który z kwiatami musiał pożegnać deportowaną kilka lat wcześniej ukochaną.
Mówi się, ze pierwsza miłość jest tą najsilniejszą i zawsze się wraca do niej myślami, porównuje się swoich partnerów do tego pierwszego. Niektórzy nie mogą "skończyć" ze swoją pierwszą miłością, szukają wciąż tego samego u innych, a żadne uczucie w dojrzałym życiu nie może się równać z tamtym uczuciem, bo my już nie jesteśmy tacy sami.

ocenił(a) film na 7
gemma_92

Montaż sprawił, że czasem miałam wrażenie, jakbym oglądała ciepłe amatorskie nagrania, i za to zdecydowanie plus.
Minusem jest natomiast to, że bohaterowie się właściwie nie zmieniali i dlatego nie widać upływu czasu, a wiemy, że na pewno minął minimum rok (6 msc czekali na małżeńską wizę, 6 miesięcy Anna była z tym drugim gościem, to daje rok, a minęło przecież jeszcze więcej czasu).
Myślę, że najgorszym błędem dla nich było ratowanie miłości ze szczątków wspomnień. Jacob był już na bardzo dobrej drodze, by o niej zapomnieć i kiedy wydawać by się mogło, że wreszcie ułożą sobie osobno życie, Anna jednym smsem to rujnowała. Nie twierdzę, że ona jest wszystkiemu winna. Oni ciągle mają nadzieję, właściwie naiwną nadzieję, ciągle wracają do tego, co było i za każdym razem, kiedy im się nie udawało, kolejna część ich uczucia niknęła, aż wreszcie zostało tylko wspomnienie pięknej miłości.
Film na pewno był inny niż wszystkie przesłodzone produkcje o takim samym schemacie, dlatego żałuję, że nie mogę dać dodatkowej połowy gwiazdki. Były momenty prawdziwie gorzkie i te piękne również. Nie żałuję, że obejrzałam.

be_janee

Dokładnie Jacob był na dobrej drodze, ale myslę, ze Anna także. Ciągle żyli wspomnieniami, obrazami przeszłości, nie chcąc zauważyc tego, że każdy z nich w jakiś sposób ułożył sobie życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones