PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696777}
675
chce zobaczyć

Doc Savage
powrót do forum filmu Doc Savage

Jak w temacie nigdy się nie zetknąłem z światem Doc Savage. Ktoś może coś przybliżyć? Uniwersum? Bohaterowie?

FuturePawel

Doc to taki napakowany Indian Jones posiadający nadludzkie moce. Nie potrafi chyba tylko strzelać laserem z oczu i latać. Czy należny on do jakiegoś uniwersum? Raczej nie.

GeccoS

Po co się wypowiadasz jak nie wiesz. Nie ma żadnych supermocy. Był wychowywany i trenowany przez swojego ojca i grupę naukowców. Dzięki temu osiągnął szczyt ludzkiej siły i wytrzymałości. Ma też fotograficzną pamięć, jest świetnym detektywem, mistrzem sztuk walki, ma szeroką wiedzę naukową (naukowiec, chirurg, wynalazca itp.). Ma kilku pomocników: chemika, prawnika, inżyniera budownictwa, elektrotechnika i geologa (który jest też archeologiem).
Postać nie należy do żadnego uniwersum. Był wydawany też przez DC, Dak Horse Comics i Marvela. Spotkał m.in. The Shadow i Batmana.

saitek

Dzięki bardzo za informacje! Myślę, że mnie i innym rozjaśniłeś nieco temat :)

FuturePawel

Generalnie to taka gwiazda magazynów pulpowych z lat 30 i 40. Jeden z prekursorów (jeśli można użyć tu tego słowa xd) superbohaterów.

saitek

Przyczepię się do semantyki Twojej wypowiedzi:
- Każda fikcyjna jak i niefikcyjna postać należy do jakiegoś uniwersum (My do znanego nam wszechświata, Frodo do znanego mu Śródziemia które wymyślił Tolkien, a Marta Mostowiak do fikcyjnej rzeczywistości serialowej)
- Z wymienionych przez Ciebie 'umiejetnosci' Doca można śmiało powiedzieć że to co potrafi jest wspaniałe, wyjątkowe, specjalne...śmiało możemy jego "skillsy" określić jako super :))

RealKalps

Skrót myślowy. Chodziło mi o te znane uniwersa komiksowe jak 616, itp. ;)

Niby tak. Jednak nie są to nadludzkie moce w sensie, że nie jest mutantem, metaczłowiekiem, itp.
Batman też ma super skillsy ale wciąż jest człowiekiem. Niby po prostu osiągnęli szczytowe możliwości człowieka w różnych dziedzinach. To, że Batek i Doc Savage są przesadzenie pisani to już co innego jednak w swoich uniwersach są ludźmi.

saitek

Jasne. wiadomo o co chodzi, tak tylko napisałem z nudów :-)

GeccoS

Tylko ten Indiana Jones będzie czarny :D

siweq

The Rock nie jest czarny.

saitek

jest różowy

siweq

Doczytałem, że The Rock ma czarnego ojca. Mój błąd..ale i tak wygląda bardziej "samoańsko" po matce.

A Samoańczyk jest Polinezyjczykiem a oni nie są czarni. To mieszanka rasy czarnej z przeważająca żółtą... i jak to sklasyfikować? xd

saitek

myślę, że najłatwiejszym sposobem będzie "po kolorze skóry"

siweq

To rozumiem, że ktoś z Kambodży albo Indonezji też dla ciebie jest czarny?

saitek

to zależy od tego czy jest czarny

siweq

Hah. Samończycy i The Rock są lekko brązowi tak jak ktoś z Indonezji i Kambodży a ty ich czarnymi nazywasz. :D

saitek

Kolor skóry to nie jedyna rzecz która decyduje o rasie. Zresztą jest to termin bardzo nieostry co pokazuje przypadek Polinezyjczyków.

saitek

To po prostu Indianie żyjący na wysepkach. Po co kombinować? Trochę wymieszali się z niewolnikami i tyle.

saitek

Sklasyfikować jak w "Domino"
https://www.youtube.com/watch?v=xCXdc22t_C8

użytkownik usunięty
FuturePawel

http://www.filmweb.pl/film/Doc +Savage%3A+Cz%C5%82owiek+ze+spi%C5%BCu-1975-131892, masz odpowiedź, to remake już ten film był pozdrawiam!!, a link ma przerwę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones