PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33328}
7,7 61 308
ocen
7,7 10 1 61308
7,9 30
ocen krytyków
Dogville
powrót do forum filmu Dogville

film mógłby być ciut krótszy plus druga polowa powinna zostac jak jest, bo jest genialna i czasem az lapalam sie na tym, że siedzę z otwartą buzią i nie mogę uwierzyć w siłę umysłu Triera, aczkolwiek pierwsze pół ciągnie się troszkę i pewnie jest to efekt zamierzony, ale nie dziwie się, że są ludzie, którzy6 wyłączyli film po około godzinie. Ja dotrwałąm i sie przeogromnie ciesze, bo film w całości jest bardzo dobry, pomysł niesamowicie ciekawy, forma także - choć irytował mnie czasem sam narrator, któy potrafił gadać i gadać i momentami miałam wrażenie, ze nie wszytskie jego słowa mają już sens. Natomiast fakt fdaktem - świetne doświadczenie, a tak długo sie za niego zabieralam.

ocenił(a) film na 9
Bee24

Być może , chociaż ja nie nudziłem się ani przez minutę :) Wiesz , przy tego typu sposobie realizacji filmu , na który zdecydował się Trier , był ten obraz niejako skazany na takie "wydłużenie" . Tutaj nie było mowy o wartkiej , dynamicznej akcji , nie było efektów specjalnych , no i widz musiał niejako "nadążyć" osobiście za tym filmem , wprawiając w duży ruch swoją wyobraźnię . Poza tym ten film jest dlatego taki dobry , bo Trier się nie spieszył , cierpliwie budował swoją koncepcję nie zapominając przez to właściwie o żadnych szczegółach , co nieraz wytkaliśmy innym filmom , że były niedopracowane i przez to mniej wiarygodne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones