PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5121}
5,5 1 944
oceny
5,5 10 1 1944
Doktor Judym
powrót do forum filmu Doktor Judym

Książki jeszcze nie przeczytałam, więc nie wiem jak relację tych dwóch panów przedstawił Żeromski i stąd moje pytanie. Jaki był jej sens i czy takowa miała w ogóle miejsce w książce?
W sumie to cała ta sytuacja wydała mi się... dziwna? Jak wcześniej wspomniałam, nie wiem co ona miała na celu, ale muszę powiedzieć, że ten buziak bardziej wydawał mi się na coś w stylu "daj pyska mordeczko" niżeli na wyznanie uczucia czy coś takiego...

ocenił(a) film na 7
Wenryk

To bardzo proste całowanie się mężczyzn kiedyś nie było kojarzone z seksem anie nie było niczym zdrożnym. (Widać to dobrze na rosyjskich plakatach propagandowych gdzie Rosjanin całuje Polaka). Dopiero kult "maczo" i wszech obecny seks to zmienił.

ocenił(a) film na 6
Racen

Tak też myślałam na początku, ale znalazłam komentarze do tego filmu wspominające coś o wątku homoseksualnym, stąd taka moja niepewność.
Wciąż jednak uważam, że ta scena była taka ni z gruchy ni z pietruchy... Po prostu moim zdaniem Wokuls... znaczy Jerzy Kamas zagrał ten uścisk trochę nie adekwatnie do sytuacji, albo to kwestia różnicy odbioru pokoleń... albo to tylko ja mam spaczony pogląd na świat... No chyba że tak było w książce, w tedy zwracam honory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones