PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164621}

Doktor Who

Doctor Who
6,5 1 228
ocen
6,5 10 1 1228
Doktor Who
powrót do forum filmu Doktor Who

Z tego co zrozumiałem, Doktor ocalił ziemię przed wsiąknięciem do Oka Harmonii poprzez cofnięcie Tardisa w strumień czasu, gdy to oko jeszcze nie było otwarte... W takim razie mamy tutaj mocny paradoks, którego nie jestem w stanie zrozumieć. Tardis sam w sobie jest maszyną która może przenosić się w czasie, ale nie zmienia się zależnie od tego gdzie ją się przeniesie. Dzięki temu np. jeżeli gdzieś poleci się Tardisem, a potem cofnie się o kilka minut wstecz po jakimś czasie, na Ziemi mogą być dwa tardisy... Chyba, że powinienem wytłumaczyć sobie to tak, że Doktor po prostu oddalił statek od Ziemi? Ktoś może mi to wyjaśnić?

dragon99919

TARDIS nie jest stricte maszyną- to żywa istota, soczewka skupiająca w sobie czas i przestrzeń. Jeżeli następuje paradoks, TARDIS pojawia się w miejscu, gdzie czas lub przestrzeń zostały w jakiś sposób naruszone/uszkodzone. TARDIS sama w sobie JEST w strumieniu czasu, podróżuje w nim jak winda w szybie, sama nie jest zależna ani od linearnego upływu czasu, ani od otaczającej ją przestrzeni.

Więc nie, o ile na Ziemi może być kilku Doktorów (co widzieliśmy w nowym serialu) będących różnymi umieszczonymi w czasie postaciami tego samego Doktora, o tyle TARDIS jest zawsze jeden- poza paradoksem.

ocenił(a) film na 7
Alkhilion

W sensie, że jak spotyka się kilku Doktorów, albo nawet wszystkich 13 z nich w jednym momencie (jak w The Day of The Doctor) to Tardis pomimo, że jest ich kilka obok siebie, nadal jest jeden? Yy... nie łapie

Manobaru

Polecam "Piramidy" Pratchetta i sposób, w jaki budowniczowie rozwiązali problem wypłat dla pracowników z różnych stref czasowych ^.^

ocenił(a) film na 7
Alkhilion

Dobra, nie wiem jak to zrobiłeś, ale jestem właśnie w trakcie czytania Piramid Pratchetta od paru dni i wlasnie czytam fragment, w których rodzina architektów/budowniczych omawia temat wypłat ;p
Ale pomijając ten fenomenalny zbieg okoliczności, chciałbym, żebys mi wyjaśnił co masz na myśli, mówiąc, że Tardis jest zawsze jeden. Zwłaszcza, kiedy kilka dosłownie stoi obok siebie - tak jak tutaj:
http://purpleblancmange.files.wordpress.com/2013/11/the-day-of-the-doctor_3-tard ises_all-together-now.jpg

Manobaru

TARDIS to żywa istota. Soczewka skupiająca w sobie czas i przestrzeń. Nawet jeśli mamy kilka Tardisów, to Tardis jest... jeden. Z paradoksami tak to już jest- jeden fakt implikuje dwie sprzeczne informacje. Np.:

Zdanie prawdziwe (p): Tardis jest jeden i stoi w tym pomieszczeniu
Zdanie prawdziwe (q): Tardis stoi na lewo od ściany.
Zdanie prawdziwe (r): Tardis stoi na prawo od ściany.

p => q
p => r
q~r
r~q

Paradoks.

ocenił(a) film na 7
Alkhilion

A możesz podac jakieś źródło i uzasadnienie tej informacji? Obejrzałem sporo z Dr. Who i nigdy w życiu o tym nie słyszałem. Szukałem też w necie czegoś na ten temat, ale też nie mogę znaleźć nic, co by świadczyło o tym, co mówisz.
Na szczęście nie spałem na zajęciach z logiki, więc dobrze rozumiem, że to paradoks, ;) tylko chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie tak twierdzisz, bo nigdy w życiu nie o tym nie słyszałem

Manobaru

Bardziej ogólne wnioski różnych Whoovians z różnych forów. Polecam Memebase i Geek Universe, można tam spotkać ciekawych ludzi z najdziwniejszych zakątków świata.

Manobaru

Tardis w pozycji kwantowej jak mniemam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones