PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191304}

Dolina pszczół

Údolí včel
7,6 255
ocen
7,6 10 1 255
Dolina pszczół
powrót do forum filmu Dolina pszczół

Świetny dramat

ocenił(a) film na 8

z klimatem, dobrymi dialogami, porządnym aktorstwem. Poza tym mało jest filmów z Zakonem Krzyżackim w tle. Można się sporo dowiedzieć o ich zwyczajach. I zobaczyć swojski Malbork w kilku scenach przy okazji.
Co może razić? Opozycja - Zakon to piekło, Czechy to raj. Tak czy inaczej ogląda się znakomicie. Polecam.

ocenił(a) film na 7
witelo

odebrałem to inaczej co mnie bardzo ucieszyło po wyjściu z kina pomyślałem to natragiczniejszy średniowieczny homoerotyk jaki widziałem!
brat siostrze gardło podrzyna, jest rola dla średniowiecznego Kreona jest też dziwna Antygona..... klasa!

ocenił(a) film na 5
medical_brothers

"natragiczniejszy średniowieczny homoerotyk" - zgadza sIę. Wątków homo tu pełno, bo i Krzyżak uganiający się za głównym bohaterem znad morza aż do Czech, i młody przystojny giermek na zamku w Wilkowie obok swojego pana. Te charakterystyczne spojrzenia, homofascynacje niewypowiedziane ale zaznaczone pracą kamery. Bez tych podtekstów scenariusz byłby nielogiczny i całkowicie wydumany. Z nimi nabiera sensu.

ocenił(a) film na 5
rawkaz

Czesi zresztą za bardzo się z tym nie kryja, bo pisza o homoseksualnym pożądaniu, które popchnęło Armina do zbrodni:
Kao kontrapunkt je dat Armin (Jan Kačer) koji hoće ponovo da vrati Ondřeja u poredak: iako je na površini to motivisano željom da se odbjegli brat privede strogim religioznim pravilima, uskoro postaje jasno da je iza svega nesvjesna homoseksualna želja, koja vrhuni u ubistvu Lenore (Vĕera Galatíková) iz ljubomore.
http://www.vijesti.me/caffe/silazak-u-proslost-uz-pomoc-sustinski-modernisticke- skripture-840138

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones